Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Čínská automobilka Chery nabízí celkem 6 modelů, namátkově třeba Tiggo 4 HEV, Tiggo 7, Tiggo 7 PHEV, Tiggo 8 nebo Tiggo 8 PHEV. Tiggo 8 patří s délkou 4,725 metru k těm větším, šířka je pak 1,86 m, výška 1,705 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Tiggo 8 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Tiggo 8 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 145 koní. Nejsilnější z nich (Chery Tiggo 8 1.6 TGDI) dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku se dostane za 10,8 sekundy.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Chery Tiggo 8 1.6 TGDI ve spojení s výbavou Unique. Tiggo 8 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Chery Tiggo 8 1.6 TGDI platili přibližně 9 280 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 214 600 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Chery Tiggo 8 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV vás jistě bude zajímat i objem kufru. Chery Tiggo 8 disponuje objemem 193 litrů, resp. 1930 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Sportequipe Sportequipe 6 (486 litrů), Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů) nebo Peugeot 2008 (434 litrů)
Chery Tiggo 8 láká především na bezkonkurenční cenovku a překvapivě hodnotně působící interiér, čímž v poměru ceny a užitné hodnoty citelně zastiňuje zavedenou evropskou konkurenci. I přes solidní hybridní ústrojí a štědrou záruku však experty zklamal svou nevýraznou jízdní dynamikou, přeposilovaným řízením a velmi stísněným prostorem ve třetí řadě sedadel. Celkový dojem sráží řada drobných uživatelských nedostatků a kolísavá kvalita zpracování, kvůli čemuž zůstává vůz i přes svou lákavou startovací cenu spíše rozpačitým kompromisem, který lze doporučit pouze těm nejméně náročným motoristům hledajícím co nejvíce sedadel za co nejméně peněz.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 108 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | SUV |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1705mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4725mm |
| Rozvor | 2710 mm |
| Objem kufru | 193 / 1930 l |
| Hmotnost | 1748 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 159 g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 7 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 899 000 Kč - 899 000 Kč |
| Minimální výbava | Unique |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Chery Tiggo 8 (2026) v testu: nízká cena nepřekryje všechny nedostatkycarmagazine.co.uk
- Výjimečně nízká cena za sedmimístný vůz
- Překvapivě luxusní interiér
- Účinný hybridní systém s výborným elektrickým výkonem
- Neurčitý jízdní zážitek bez zpětné vazby z přední nápravy
- Malý kufr v konfiguraci 7 sedadel
- Poruchy systému adaptivního tempomatu
- Opakující se problémy s alarmem
Chery Tiggo 8 (2025) v testu: více lidí za méně penězparkers.co.uk
- Nejlevnější sedmimístné PHEV na trhu
- Prezentativní interiér s kvalitnějšími materiály
- Výborná záruka
- Neurčitý, plovoucí pocit z řízení
- Málo fyzických ovládacích prvků
- Třetí řada je opravdu stísněná
Chery Tiggo 8 v testu 2025topgear.com
- Tři řady sedadel za rozumnou cenu
- Solidní hybridní pohon
- Výhrady ke kvalitě zpracování
- Neinspirující jízdní dynamika
- Omezený prostor ve třetí řadě
Testováno v roce 2025