Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Čínská automobilka Chery nabízí celkem 6 modelů, namátkově třeba Tiggo 4 HEV, Tiggo 7, Tiggo 7 PHEV, Tiggo 8 nebo Tiggo 8 PHEV. Tiggo 7 patří s délkou 4,553 metru k těm menším, šířka je pak 1,862 m, výška 1,696 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Tiggo 7 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Model je dostupný v 2 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Tiggo 7 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 145 koní. Nejsilnější z nich (Chery Tiggo 7 1.6 TGDI) dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku se dostane za 10,3 sekundy.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Chery Tiggo 7 1.6 TGDI ve spojení s výbavou Comfort. Vůz Chery Tiggo 7 lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací Chery Tiggo 7 1.6 TGDI AWD a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 170 tisíc Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Chery Tiggo 7 1.6 TGDI platili přibližně 7 215 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 166 800 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Chery Tiggo 7 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV vás jistě bude zajímat i objem kufru. Chery Tiggo 7 disponuje objemem 500 litrů, resp. 1305 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo Chery Tiggo 4 HEV (430 litrů)
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 7 kusů modelu Chery Tiggo 7.
Nové kompaktní SUV Chery Tiggo 7 vstupuje na evropský trh s mimořádně agresivní cenovou politikou, díky níž velikostně plně konkuruje zavedeným modelům jako Ford Kuga nebo Kia Sportage, avšak prodává se za částky odpovídající o třídu menším autům. Rodinně zaměřený vůz boduje především nečekaně prostornou kabinou a bohatou základní výbavou, kde vedle překvapivě solidních materiálů zaujmou i takové prémiové detaily, jako je integrovaný dávkovač parfémů. Daň za drtivou cenovou dostupnost se však naplno projevuje za volantem, protože jak čistě benzinová motorizace 1.6 T-GDI s neadekvátně vysokou spotřebou paliva, tak i plug-in hybridní verze 1.5 T-GDI s 18,4kWh baterií trpí zcela odtažitým řízením a naprosto nezáživným, nudným jízdním projevem. Ostrá kritika se navíc snáší na příliš generický vnější design bez špetky originality a na lacině působící displeje infotainmentu s tlustými rámečky, které občas doplňují drobné softwarové a ergonomické přešlapy. Přestože pro nadšené řidiče bude tento model po dynamické stránce představovat velké zklamání, racionálně uvažujícím rodinám nabízí tato svébytná „čínská Škoda“ natolik lákavý poměr ceny a užitné hodnoty, že po ní navzdory zmíněným nedostatkům rádi a s klidným svědomím sáhnou.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 108 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - 10 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | SUV |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1696mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4553mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 500 / 1305 l |
| Hmotnost | 1593 - 1678/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - 7l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 159 g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 699 000 Kč - 869 000 Kč |
| Minimální výbava | Comfort |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Sedmička v ceně čtyřky – stálo za to počkat do roku 2026motofilm.pl
- Těžko najít vážné nedostatky u verze AWD
- Prostorná kabina vhodná pro rodiny
- Komplexní standardní výbava
- Vyšší reálná spotřeba 8,5-9 l vs 7 l/100 km
- Zrychlení 0-100 km/h za 10,3 s u verze Essential
TEST: Chery Tiggo 7 1.6 T-GDI Prestige - čínská Škodachinskiesamochody.pl
- Praktické rodinné SUV za rozumnou cenu
- Prostorný interiér s dobrým zavazadlovým prostorem
- Bohatá výbava ve verzi Prestige
- Neutrální bezemoční jízdní zážitek
- Vyšší spotřeba paliva ~8,5 l/100 km
- Špatná zvuková izolace kabiny
- Převodovka občas pomalu reaguje
Chery Tiggo 7 CSH Prestige – bardzo mocne karty w rękawie | TESTMagazyauto
- Výkonný plug-in hybridní pohon (279 KM) s reálným dojezdem 80 km na elektřinu
- Ergonomický interiér s fyzickými ovladači klimatizace a dobrou kvalitou zpracování
- Výborný poměr výbavy a ceny – topní PHEV verze od 154 900 PLN
- Brzdy zklamaly – brzdná dráha ze 100 km/h překračuje 39 metrů
- Při vyšších rychlostech znatelný hluk aerodynamiky
- Úkroky ESP i při dynamické změně jízdního pruhu
Test Chery Tiggo 7: nová značka, známý obsahautokult.pl
- Výborný poměr ceny a výbavy
- Kvalitně zpracovaný interiér
- Bohatá standardní výbava
- Špatná zvuková izolace
- Nevýrazná spotřeba (7,5-8,5 l/100 km)
- Vysoko posazený sed
- Nejistá zůstatková hodnota
Chery Tiggo 7 1.6 T-GDI AWD v testu – spotřeba nenadchlaauto-swiat.pl
- Atraktivní design a moderní vzhled
- Bohatá výbava moderních technologií
- Konkurenceschopná cena
- Zklamání ve spotřebě (9 l/100 km ve městě)
- Řízení daleko od ideálu
- Průměrné jízdní vlastnosti
- Nejistá zůstatková hodnota
Do Česka přišla další levná SUV. Chery představilo hned tři modely, vyzkoušeli jsme jeautosalon.tv
- Solidní ceny od 699 000 Kč
- Bohatá standardní výbava
- Vkusný design
- Nedostatečný brzdový pocit
- Aerodynamický hluk při vyšších rychlostech
- Volant zakrývá přístrojový panel
- Lesklé plochy sbírají otisky prstů
Chery Tiggo 7 ICE (2026) reviewcompletecar.ie
- Slušné zpracování interiéru
- Mnoho výbavy v základu
- Hladká jízda
- Generický design
- Chybí výkon
- Drobné nedostatky v detailech
Čínský hybridní crossover za o deset tisíc liber méně než Ford Kugaautocar.co.uk
- O mnoho tisíc levnější než konkurence
- Štědře vybavený a příjemný interiér
- Žádné dynamické nadšení z jízdy
- Mrtvé, neživé řízení
Chery Tiggo 7 v testu 2026topgear.com
- Výjimečně nízká cena pro plug-in hybrid
- Slušná výbava na tuto cenovou hladinu
- Různé drobné nedostatky a nepříjemnosti
- Neinspirující jízdní zážitek
Testováno v roce 2025