Ford E-Tourneo Courier ve verzi E-Tourneo Courier je malé auto s elektrickým pohonem o výkonu 100 kW (136 koní) a točivým momentem 290 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu.
Baterie o kapacitě 43 kWh (netto) umožňuje dojezd až 288 km dle WLTP při kombinované spotřebě 17 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 337 mm, šířkou 1 800 mm a výškou 1 817 mm (rozvor 2 692 mm) patří do kategorie Malé auto. Zavazadlový prostor nabízí 570 litrů. Brzděný přívěs může vážit až 750 kg. Světlá výška 170 mm a průměr otáčení 10 m doplňují profil vozu.
Cena Ford E-Tourneo Courier E-Tourneo Courier startuje na 966 790 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026.
| Název | E-Tourneo Courier |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW |
| Maximální rychlost | - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | Tourneo Courier (N1P) (od 03/25) |
| Začátek výroby | N1P |
| Začátek výroby modelu | E-Tourneo Courier |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1817mm |
| Šířka | 2076mm |
| Délka | 4337mm |
| Rozvor | 2692 mm |
| Objem kufru | 570 / - l |
| Hmotnost | - / - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 170 |
| Kombinovaná | 17l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 288 km |
| Dojezd WLTP | 288 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 54 kWh |
| Kapacita baterie netto | 43 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 330 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 23 min. (DC nabíjecí stanice 100,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 966 790 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |