Francouzská automobilka Renault nabízí celkem 21 modelů, namátkově třeba Kangoo, Kangoo E-Tech Electric, Austral, Captur nebo Clio. Kangoo E-Tech Electric patří s délkou 4,486 metru k těm menším, šířka je pak 1,919 m, výška 1,838 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,73 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,57 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Kangoo E-Tech Electric se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava Equilibre startuje na 939 000 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou E-TECH Electric EV45. Kangoo E-Tech Electric se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například česká automobilka Škoda nabízí Octavia s motorem 2.0 TSI 4x4 DSG za 939 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za E-TECH Electric EV45 ve výbavě Equilibre platili přibližně 9 693 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 224 160 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Renault Kangoo E-Tech Electric je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Renault Kangoo E-Tech Electric.
Za posledních 10 měsíců (od září 2023) bylo celkem registrováno 16 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Renault získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,3 z 10 a obsadila 27. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Renault dlouhodobou průměrnou poruchovost 28,9 % (14. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 90 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 135 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 12 - - s |
| Série | Kangoo (RFK) (od 12/22) |
| Začátek výroby | RFK |
| Začátek výroby modelu | Kangoo E-Tech Electric |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1838mm |
| Šířka | 2159mm |
| Délka | 4486mm |
| Rozvor | 2716 mm |
| Objem kufru | 950 / - l |
| Hmotnost | 1871 - -/2370 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 164 |
| Kombinovaná | 19 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 296 km |
| Dojezd WLTP | 296 km |
| Dojezd město | 427 km |
| Kapacita baterie hrubá | 45 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 320 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu uprostřed |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 939 000 Kč - 939 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |