Francouzská automobilka Peugeot nabízí celkem 24 modelů, namátkově třeba 308 SW, e-Rifter, Rifter, Rifter N1 nebo 2008. Rifter patří s délkou 4,405 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,818 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,72 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,58 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Rifter se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Rifter se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon všech kol, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Peugeot e-Rifter Elektromotor 100 kW ve výbavě ACTIVE LONG N1 platili přibližně 8 147 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 188 384 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Peugeot Rifter je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U kombíku vás jistě bude zajímat i objem kufru. Peugeot Rifter disponuje objemem 775 litrů, resp. 1414 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů), Ligier Myli (459 litrů), Peugeot 2008 (434 litrů) nebo Chery Tiggo 4 HEV (430 litrů)
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 90 kusů modelu Peugeot Rifter, z toho 81 nových a 9 ojetých. Tím se řadí jako 84. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Mercedes-Benz CLA Coupé (89 kusů), Toyota Proace VAN (91 kusů) nebo Omoda 9 (92 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 950 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Peugeot získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,4 z 10 a obsadila 34. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Peugeot dlouhodobou průměrnou poruchovost 24,7 % (9. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 132 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1818mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4405mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | 775 / 1414 l |
| Hmotnost | 1830 - -/2360 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 18 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 339 km |
| Dojezd WLTP | 339 km |
| Dojezd město | 462 km |
| Kapacita baterie hrubá | 50 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 789 256 Kč - 960 000 Kč |
| Minimální výbava | ALLURE |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |