Peugeot e-Rifter ve verzi e-Rifter je vůz nižší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 100 kW (136 koní) a točivým momentem 270 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 11 sekund a maximální rychlost je 132 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 54,6 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 50 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 339 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 405 mm, šířkou 1 848 mm a výškou 1 818 mm (rozvor 2 785 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 775 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1414 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 830 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 360 kg. Brzděný přívěs může vážit až 750 kg. Průměr otáčení činí 10 m.
Cena Peugeot e-Rifter e-Rifter startuje na 960 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 3. 2026.
| Název | e-Rifter |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW |
| Maximální rychlost | 132 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 s |
| Série | Rifter (E) (od 03/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | e-Rifter L1 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1818mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4405mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | 775 / 1414 l |
| Hmotnost | 1830 / 2360 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 339 km |
| Dojezd WLTP | 339 km |
| Dojezd město | 462 km |
| Kapacita baterie hrubá | 50 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 1870 min. (AC zásuvka 230V 1,8 kW), 455 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW), 305 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 100,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 960 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |