Leapmotor T03 ve verzi 70kW 2024 je mini automobil s elektrickým pohonem o výkonu 70 kW (95 koní) a točivým momentem 158 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 12 sekund a maximální rychlost je 130 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 59,6 kW na tunu (průměr kategorie: 52,1 kW/t).
Baterie o kapacitě 36 kWh (netto) umožňuje dojezd až 265 km dle WLTP při kombinované spotřebě 16 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 3 620 mm, šířkou 1 652 mm a výškou 1 577 mm (rozvor 2 400 mm) patří do kategorie Miniauto. Zavazadlový prostor nabízí 210 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 175 kg při maximální přípustné hmotnosti 1 475 kg. Světlá výška 140 mm a průměr otáčení 9 m doplňují profil vozu.
Cena Leapmotor T03 70kW 2024 startuje na 491 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | 70kW 2024 |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 70 kW |
| Maximální rychlost | 130 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 12 s |
| Série | T03 (T03D) (od 09/24) |
| Začátek výroby | T03D |
| Začátek výroby modelu | T03 |
| Třída vozidla | Miniauto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1577mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 3620mm |
| Rozvor | 2400 mm |
| Objem kufru | 210 / - l |
| Hmotnost | 1175 / 1475 Kg |
| Poloměr otáčení | 9 |
| Světlá výška | 140 |
| Kombinovaná | 16l/100km |
| Město | 9 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 265 km |
| Dojezd WLTP | 265 km |
| Dojezd město | 395 km |
| Kapacita baterie hrubá | 37 kWh |
| Kapacita baterie netto | 36 kWh |
| Hmotnost baterie | 295 kg |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu uprostřed |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 330 min. (AC zásuvka 230V 3,7 kW), 210 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 6,6 kW); 80%: 36 min. (DC nabíjecí stanice 45,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 491 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |