Čínská automobilka Leapmotor nabízí celkem 3 modely: T03, B10 nebo C10. T03 patří s délkou 3,62 metru k těm menším, šířka je pak 1,652 m, výška 1,577 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,2 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
T03 se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 70kW 2024. T03 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 70kW 2024 platili přibližně 5 068 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 117 160 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Leapmotor T03 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 6 kusů modelu Leapmotor T03.
Leapmotor T03 přichází na evropský trh jako ambiciózní vyzyvatel zavedených městských elektromobilů, přičemž těží zejména z úzké spolupráce s koncernem Stellantis a výroby v polských Tychách, což mu umožňuje stlačit základní cenu na velmi konkurenceschopných 15 995 liber. Pod kapotou tohoto pětidveřového hatchbacku pracuje synchronní elektromotor s permanentními magnety o výkonu 70 kW (95 k), který ve spojení s baterií o kapacitě 37,3 kWh nabízí solidní parametry pro každodenní městské popojíždění. Recenzenti se shodují, že vůz v jediné, plně vybavené verzi nabízí nebývale bohatou standardní výbavu zahrnující patnáctipalcová litá kola či pokročilé technologie, čímž v poměru ceny a výkonu citelně zastiňuje konkurenční Dacii Spring. Na druhou stranu se však T03 potýká s výrazným nedostatkem charakteru a příliš kompromisním podvozkem, který v přímém srovnání postrádá hravost i řidičskou jistotu moderních soupeřů, jako jsou Citroën ë-C3 nebo elektrický Fiat 500. Ačkoliv jde o technicky kompetentní a ekonomicky racionální volbu pro nenáročné uživatele, pro milovníky řízení zůstává jízda v tomto modelu spíše šedivým průměrem, který funkčně nikoho neurazí, ale ani ničím vyloženě nenadchne.
V únoru 2026 se Leapmotor T03 stal čtvrtým nejprodávanějším elektromobilem v Evropě s 6 119 registracemi (+695 % meziročně). Většinu objemu (78 %) zajistila Itálie, kde díky programu šrotovného Ecobonus stál T03 pouhých 4 900 eur. Dotace jsou vyčerpány, aktuální italská cena činí 15 900 eur. V Česku stojí T03 od 491 tisíc korun. Více v článku Leapmotor T03 za cenu kola.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 70 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 130 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 12 - - s |
| Série | T03 (T03D) (od 09/24) |
| Začátek výroby | T03D |
| Začátek výroby modelu | T03 |
| Třída vozidla | Miniauto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1577mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 3620mm |
| Rozvor | 2400 mm |
| Objem kufru | 210 / - l |
| Hmotnost | 1175 - -/1475 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 9 |
| Světlá výška | 140 |
| Kombinovaná | 16 - -l/100km |
| Město | 9 l/100km |
| Mimo město | 11 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 265 km |
| Dojezd WLTP | 265 km |
| Dojezd město | 395 km |
| Kapacita baterie hrubá | 37 kWh |
| Kapacita baterie netto | 36 kWh |
| Hmotnost baterie | 295 kg |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu uprostřed |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 491 000 Kč - 491 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Najlacnejší čínsky elektromobil v SR: Leapmotor T03 v našom testeTeslaMagazin.sk
- Nízká spotřeba i v zimních podmínkách
- Funkce předehřívání baterie
- Konkurenční vstupní cena
- Žádná podpora Android Auto ani Apple CarPlay
- Úzký interiér
- Chybí stěrač zadního okna
- Nedostatečné odmrazování zadního okna
Test Leapmotor T03: Znalazłem haczyk w sensacyjnym chińskim aucieAutokult.pl
- Nejnižší cena nového auta na polském trhu
- Pohonná soustava překonává očekávání
- Překvapivě bohatá výbava
- Finanční výhoda oproti větším alternativám je minimální
- Nekonvenční design
- Chybí drobné prvky komfortu
- Absence úložných prostorů v interiéru
Test Leapmotor T03 – Městský, dostupný, praktický?fDrive.cz
- Panoramatická střecha s velkorysým prostorem nad hlavou
- Slušná dynamika pro daný segment
- Výborná manévrovatelnost ve městě
- Méně pohodlná řidičská pozice za volantem
Leapmotor T03 stojí 470 tisíc a je velmi úspornýAutosalon.TV
- Výjimečně nízká spotřeba energie 15,5 kWh/100 km
- Bohatá výbava v jediné verzi
- Konkurenceschopné zrychlení ve městě
- Příliš měkký podvozek kompromituje stabilitu
- Slabé dálniční schopnosti
Auto z Číny na které Češi čekali? Leapmotor T03 je elektromobil levnější než DaciaAktuálně.cz
- Výborný poměr cena-výbava
- Silnější výkon oproti Stellantis alternativám
- Tříúrovňová rekuperace
- Úzká kabina 1652 mm
- Volant bez hloubkového nastavení
- Bez tepelného čerpadla
- Menší kufr 210 l
Test Leapmotor T03: Chiński elektryczny maluchAuto Świat
- Nízká cena za elektrický vůz
- Výborná manévrovatelnost ve městě
- Překvapivě pozitivní jízdní vlastnosti
- Nekonvenční polarizující exteriér
- Velká neoštěrovaná plocha čelního skla
- Omezená funkčnost dotykového displeje
- Patrná nižší kvalita zpracování
Leapmotor T03 – mały elektryk, duże zaskoczenie | TESTMagazyauto
- Extrémně nízká cena (od 45 000 Kč s dotací)
- Prostorný interiér i pro vyšší osoby
- Slušná kvalita zpracování a výbavy
- Malý dojezd 240 km reálně
- Pomalé nabíjení (max 45 kW DC)
- Skromná dynamika a maximální rychlost 130 km/h
Test Leapmotor T03: Vypadá jako hračka ale umí překvapite-Flotila.cz
- Dostupná cena s bohatou standardní výbavou
- Silnější výkon než Dacia Spring
- Výrazné zrychlení z nuly
- Hlasitý systém varování
- Infotainment bez Apple CarPlay a Android Auto
- Důležité funkce skryté v menu
- Malý kufr 210 l
Elektrický prcek Leapmotor T03 na to jde od lesaAutosalon.TV
- Kompaktní manévrovatelný design
- Svižné zrychlení v režimu Sport
- Moderní 10,1 palcový dotykový displej
- Levné materiály a nízká kvalita zpracování interiéru
- Hluk z motoru a cvakání interiéru
- Špatná stabilita při vyšších rychlostech
- Malý kufr 210 l
Leapmotor T03 v testu 2026topgear.com
- Výjimečně nízká cena dělá z elektromobility dostupnou realitu
- Kompetentní pro každodenní městský provoz
- Solid výbava v základu
- Postrádá vlastnosti, díky nimž jsou malá auta zábavná
- Příliš kompromisní jízdní charakter
- Mnoho nuancí funguje u konkurence lépe
Leapmotor T03 2026 v testu: kompletní recenzeautocar.co.uk
- Výjimečně nízká cena (~16 000 GBP)
- Svižnost ve městě díky krátkému rozvoru
- Dostatek místa pro dospělé díky vysoké karoserii
- Chybějící fyzická tlačítka
- Otravné bezpečnostní systémy jdou obtížně vypnout
- Jízda je nervózní při vyšších rychlostech
- Žádné Apple CarPlay ani Android Auto
Leapmotor T03: Kleinstwagen-Stromer im TestAUTO BILD
- Atraktivní cena 18 900 EUR
- Výborná přesnost dojezdu a nízká spotřeba 13,4 kWh/100 km
- Kompaktní rozměry s prostorným interiérem
- Nenastavitelný volant blokuje výhled na displej
- Slabý brzdný výkon s výrazným fade
- Žádná podpora Apple CarPlay ani Android Auto
- Příliš citlivé asistenční systémy