Mercedes-Benz E AMG T-Modell v motorizaci E 53 Hybrid AMG T-Modell 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G je vůz vyšší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 430 kW (585 koní) a točivým momentem 750 Nm. Motor o objemu 4 l a 6 válců (24 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 107,5 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 9 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 176,6 kW na tunu.
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 0,9 l/100 km. Nádrž pojme 50 litrů, což vystačí přibližně na 5556 km.
S délkou 4 959 mm, šířkou 1 880 mm a výškou 1 483 mm (rozvor 2 961 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 460 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 435 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 975 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 100 kg. Světlá výška 85 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Mercedes-Benz E AMG T-Modell E 53 Hybrid AMG T-Modell 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G startuje na 2 873 750 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 14. 2. 2026. Stejný 4l benzínový motor o 430 kW najdete také v modelech Mercedes-Benz E AMG.
| Název | E 53 Hybrid AMG T-Modell 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 6 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 4 l |
| Převodovka | a (9) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 430 kW |
| Maximální rychlost | 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 s |
| Série | Třída E (S 214) (od 04/24) |
| Začátek výroby | S 214 |
| Začátek výroby modelu | E 53 Hybrid AMG T-Modell |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1483mm |
| Šířka | 2065mm |
| Délka | 4959mm |
| Rozvor | 2961 mm |
| Objem kufru | 460 / - l |
| Hmotnost | 2435 / 2975 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 85 |
| Kombinovaná | 0.9l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 25 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 97 km |
| Dojezd WLTP | 97 km |
| Dojezd město | 98 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 21 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 135 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 20 min. (DC nabíjecí stanice 60,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 873 750 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2100 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |