Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2021
Japonská automobilka Nissan nabízí celkem 15 modelů, namátkově třeba Townstar EV Kombi, Townstar Kombi, Ariya, Interstar VAN nebo Interstar-e VAN. Townstar Kombi patří s délkou 4,488 metru k těm menším, šířka je pak 1,86 m, výška 1,838 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,72 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,58 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Townstar Kombi se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z srpna 2024. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Townstar Kombi je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 129 koní.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Kombi DIG-T 130 automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 70 tisíc. Townstar Kombi se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
V současné době je na Nissan Townstar Kombi k dispozici zvýhodněná cena od 616 400 Kč, což představuje úsporu 53 600 Kč (8 %) oproti běžné ceníkové ceně. Sleva 8%.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Kombi DIG-T 130 ve výbavě Acenta platili přibližně 6 916 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 159 920 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Nissan Townstar Kombi je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Nissan Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 10 kusů modelu Nissan Townstar Kombi. Podobný počet registrací měly Audi S3 (10 kusů), KIA EV3 (10 kusů) nebo Volkswagen ID. Buzz Cargo (10 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od října 2024) bylo celkem registrováno 85 kusů.
Značka Nissan získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,9 z 10 a obsadila 15. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 96 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 183 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Townstar (NFK) kombi (od 06/22) |
| Začátek výroby | NFK |
| Začátek výroby modelu | Townstar Kombi L1 DIG-T 130 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1838mm |
| Šířka | 2159mm |
| Délka | 4488mm |
| Rozvor | 2716 mm |
| Objem kufru | 775 / - l |
| Hmotnost | 1509 - 1561/2071 - 2092 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - -l/100km |
| Město | 8 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | bubnové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 670 000 Kč - 740 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Testováno v roce 2021