Nissan

Aktuální modely

Nissan Micra
Cena od316 900 Kč
Palivabenzín
Nissan Juke
Cena od471 690 Kč
Palivabenzín
Nissan Qashqai
Cena od568 090 Kč
Palivadiesel benzín
Nissan X-Trail
Cena od795 500 Kč
Palivadiesel benzín
Nissan Navara Double Cab
Cena od833 000 Kč
Palivadiesel
Nissan Leaf
Cena od937 000 Kč
Palivaelektřina

Nissan

Nissan je japonský výrobce automobilů distribuující vozy též pod značkami Infiniti a Datsun. Především díky koalici s Renaultem se jedná o jednoho z největších výrobců osobních automobilů na světě.

O společnosti

Společnost Nissan je z 43,4% vlastněna francouzským Renaultem. Vyjma Antarktidy společnost disponuje výrobní závody na všech kontinentech, největší továrny poté leží v Japonsku a Číně. Se 140 tisíci zaměstnanci a roční produkcí přes 5 milionů vozů je Nissan šestým největším výrobcem automobilů na světě, koncern Renault-Nissan se poté pyšní titulem čtvrté největší automobilky.

Historie společnosti Nissan

Dějiny společnosti Nissan se datují od roku 1911, kdy byl v Tokiu založen předchůdce Nissanu – Kaishinsha Motocat Works. Společnost z počátku vyráběla vozy pod značkou Datsun, a i přes vlažné poválečné vztahy USA a Japonska po 2. světové válce se společnost velice úspěšně prosadila na americkém trhu, čemuž následovalo zavedení značky luxusních vozů Infiniti. Naopak na evropský trh se společnosti podařilo proniknout až v roce 1984 po otevření továrny v Sunderlandu. V roce 1999 prošel Nissan finanční krizí, ze které mu pomohla až investice Renaultu, který koupil 40% akcií Nissanu.

Současná image

V současné době se Nissan zaměřuje především na výrobu vozů nižší a střední třídy, okrajově se nicméně věnuje i vývoji SUV a sportovních vozů. Pod značkou Infiniti poté Nissan distribuuje i luxusní vozy vyšší třídy. Již od počátku svého působení byl pro Nissan kromě Asie velice významný i americký trh, od počátku 90. let je nicméně automobilka velice úspěšná i na evropském trhu.

0
Porovnávač
TOPlist