Nissan

Aktuální modely

Nissan Juke
Cena od534 900 Kč
Palivabenzín hybrid
Nissan Townstar Combi
Cena od639 000 Kč
Palivabenzín
Nissan Qashqai
Cena od679 990 Kč
Palivahybrid mild-hybrid
Nissan Leaf
Cena od859 000 Kč
Palivaelektřina
Nissan X-Trail
Cena od899 990 Kč
Palivabenzín hybrid mild-hybrid

Nissan

Nissan je japonský výrobce automobilů distribuující vozy též pod značkami Infiniti a Datsun. Především díky koalici s Renaultem se jedná o jednoho z největších výrobců osobních automobilů na světě.

O společnosti

Společnost Nissan je z 43,4% vlastněna francouzským Renaultem. Vyjma Antarktidy společnost disponuje výrobní závody na všech kontinentech, největší továrny poté leží v Japonsku a Číně. Se 140 tisíci zaměstnanci a roční produkcí přes 5 milionů vozů je Nissan šestým největším výrobcem automobilů na světě, koncern Renault-Nissan se poté pyšní titulem čtvrté největší automobilky.

Historie společnosti Nissan

Dějiny společnosti Nissan se datují od roku 1911, kdy byl v Tokiu založen předchůdce Nissanu – Kaishinsha Motocat Works. Společnost z počátku vyráběla vozy pod značkou Datsun, a i přes vlažné poválečné vztahy USA a Japonska po 2. světové válce se společnost velice úspěšně prosadila na americkém trhu, čemuž následovalo zavedení značky luxusních vozů Infiniti. Naopak na evropský trh se společnosti podařilo proniknout až v roce 1984 po otevření továrny v Sunderlandu. V roce 1999 prošel Nissan finanční krizí, ze které mu pomohla až investice Renaultu, který koupil 40% akcií Nissanu.

Současná image

V současné době se Nissan zaměřuje především na výrobu vozů nižší a střední třídy, okrajově se nicméně věnuje i vývoji SUV a sportovních vozů. Pod značkou Infiniti poté Nissan distribuuje i luxusní vozy vyšší třídy. Již od počátku svého působení byl pro Nissan kromě Asie velice významný i americký trh, od počátku 90. let je nicméně automobilka velice úspěšná i na evropském trhu.

0
Porovnávač
TOPlist