Japonská automobilka Nissan nabízí celkem 15 modelů, namátkově třeba Interstar VAN, Interstar-e VAN, Primastar Kombi, Primastar Seaside by Dethelffs nebo Primastar VAN. Primastar Kombi patří s délkou 5,08 metru k těm menším, šířka je pak 1,956 m, výška 1,935 m.
Primastar Kombi se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou Kombi dCi 170 automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 184 tisíc. Primastar Kombi se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například japonská automobilka Toyota nabízí GR Yaris s motorem GR Yaris 1.6 Turbo 4WD automat za 1 250 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Kombi dCi 150 platili přibližně 12 851 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 297 120 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Nissan Primastar Kombi je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Nissan Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Nissan Primastar Kombi se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Kombi dCi 150 – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Nissan Primastar Kombi.
Za posledních 5 měsíců (od listopadu 2018) bylo celkem registrováno 5 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Nissan získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,9 z 10 a obsadila 15. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 81 kW - 125 kW |
| Maximální rychlost | 161 - 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Primastar (4/J4) (od 09/21) |
| Začátek výroby | 4/J4 |
| Začátek výroby modelu | Primastar Kombi L1H1 2,8t dCi 150 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1935mm |
| Šířka | 2312mm |
| Délka | 5080mm |
| Rozvor | 3098 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1952 - 2043/2880 - 3045 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - 7l/100km |
| Město | 7 - 8 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 6 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 200 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 168 000 Kč - 1 375 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - 2500 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |