Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 58 modelů, namátkově třeba Citan Mixto, Citan VAN, eCitan VAN, EQV nebo eSprinter VAN. Vito Tourer patří s délkou 4,895 metru k těm menším, šířka je pak 1,928 m, výška 1,89 m.
Vito Tourer se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou Tourer 114 CDI 9G-TRONIC. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální devítistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 172 tisíc. Vito Tourer se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například francouzská automobilka Peugeot nabízí e-3008 s motorem e-3008 325 GT Exclusive AWD za 1 060 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Tourer 114 CDI ve výbavě Tourer K Base 114 CDI platili přibližně 10 859 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 251 074 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz Vito Tourer je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 55 kusů modelu Mercedes-Benz Vito Tourer, z toho 41 nových a 14 ojetých. Podobný počet registrací měly Honda Civic (55 kusů), Audi Q5 (55 kusů) nebo Citroën C5 Aircross (54 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 621 kusů.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 100 kW - 174 kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Vito (W 447) (od 04/24) |
| Začátek výroby | W 447 |
| Začátek výroby modelu | Vito Tourer kompakt 114 CDI |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1890mm |
| Šířka | 2249mm |
| Délka | 4895mm |
| Rozvor | 3200 mm |
| Objem kufru | 580 / - l |
| Hmotnost | 2023 - 2183/3100 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - 9l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 052 006 Kč - 1 362 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |