Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Německá automobilka Volkswagen nabízí celkem 35 modelů, namátkově třeba Caddy, Caravelle, Crafter, ID. Buzz nebo ID. Buzz Cargo. Caddy patří s délkou 4,5 metru k těm menším, šířka je pak 1,855 m, výška 1,833 m.
Caddy se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Volkswagen Caddy 1.5 TSI 85kW DSG7 ve spojení s výbavou Caddy. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 112 tisíc. Caddy se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Volkswagen Caddy 2.0 TDI 75kW 6G platili přibližně 7 693 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 177 856 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Volkswagen Caddy je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Volkswagen Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka Volkswagen získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,4 z 10 a obsadila 25. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Volkswagen dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,4 % (4. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 85 kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Van |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1833mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4500mm |
| Rozvor | - mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | - - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 634 055 Kč - 746 280 Kč |
| Minimální výbava | Caddy |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Testováno v roce 2025