Volkswagen ID.3 Neo ve verzi 58 kWh 140 kW Life je kombi s elektrickým pohonem o výkonu 140 kW (190 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu.
Baterie o kapacitě 58 kWh (netto) umožňuje dojezd až 480 km dle WLTP. K dispozici je DC rychlonabíjení až 105 kW.
Cena Volkswagen ID.3 Neo 58 kWh 140 kW Life startuje na 919 000 Kč.
| Název | 58 kWh 140 kW Life |
| Palivo | electric |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | () |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 140 kW |
| Maximální rychlost | - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | - |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | -mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | mm |
| Rozvor | - mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | - / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 480 km |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 58 kWh |
| Kapacita baterie netto | 58 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | - |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | 105 kW |
| Typ AC konektoru | - |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | - |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | kombi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 919 000 Kč |
| Minimální výbava | Life |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |