Volvo XC60 Plug-in Hybrid v motorizaci Plug-in Hybrid T6 AWD Geartronic je vůz střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 293 kW (350 koní) a točivým momentem 659 Nm. Motor o objemu 2 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 146,5 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 500 ot./min a točivý moment 659 Nm přichází od 2 600 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5 sekund a maximální rychlost je 180 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 136,3 kW na tunu (průměr kategorie: 111,2 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 18 l/100 km. Nádrž pojme 71 litrů, což vystačí přibližně na 394 km.
S délkou 4 708 mm, šířkou 1 902 mm a výškou 1 651 mm (rozvor 2 865 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 468 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 150 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 660 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 250 kg. Světlá výška 209 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Volvo XC60 Plug-in Hybrid Plug-in Hybrid T6 AWD Geartronic startuje na 1 644 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 11. 11. 2025. Stejný 2l benzínový motor o 293 kW najdete také v modelech Volvo V60 Plug-in Hybrid.
| Název | Plug-in Hybrid T6 AWD Geartronic |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5500 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 2600 RPM |
| Objem motoru | 2 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 293 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 s |
| Série | XC60 (U) (od 04/25) |
| Začátek výroby | U |
| Začátek výroby modelu | XC60 Plug-in Hybrid T6 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1651mm |
| Šířka | 2117mm |
| Délka | 4708mm |
| Rozvor | 2865 mm |
| Objem kufru | 468 / - l |
| Hmotnost | 2150 / 2660 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 209 |
| Přední nájezdový úhel | 23 |
| Zadní nájezdový úhel | 25 |
| Přechodový úhel | 20 |
| Hloubka brodění | 400 |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 18 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 80 km |
| Dojezd WLTP | 80 km |
| Dojezd město | 94 km |
| Kapacita baterie hrubá | 18 kWh |
| Kapacita baterie netto | 14 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 420 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 180 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 6,4 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 644 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2250 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |