Audi představilo novou RS6 Avant. Její výkon je vpravdě dechberoucí

,

Letošní frankfurtský autosalon rozhodně nebude jen ve znamení elektro a mikro mobility. Audi sem doveze svou horkou novinku, která je sice mild-hybridem, ale řadí mezi výkonná auta, která umí řidiče hodně pobavit. RS 6 Avant má pod kapotou V8 o objemu 4 litrů, která spolupracuje s malým elektromotorem. Jeho přítomnost má jednoduchý důvod. Bylo potřeba snížit spotřebu a to se tímto systémem povedlo o asi jeden litr. Lepší, než nic!

Výkon jednotky je 600 koní a točivý moment 800 Nm, což zajišťuje zrychlení z klidu na 100 km/h za 3,6 sekundy a maximální rychlost elektronicky omezenou na 250 km/h. Slušné hodnoty na rodinné kombi, co myslíte? A můžou být ještě zajímavější, za příplatek Audi nabízí posunutí omezovače až na 280 km/h nebo 305 km/h. A to už zní hodně zajímavě!

RS 6 Avant dostala větší rozchod kol, nižší světlou výšku o 2 centimetry oproti běžným modelům a také upravený podvozek. Celé to stádo koní je potřeba nějak zastavit, proto Audi sáhlo po kombinaci 420mm kotoučů vpředu a 370mm vzadu.

Audi je známo širokou nabídkou příplatkových výbav a do nich patří i lepší brzdy, konkrétně karbon keramické, které si poradí i s tou rychlostí přesahující 300 km/h. Kromě jejich účinnosti je jejich plusem u nižší hmotnost, konkrétně o 34 kilogramů. Fakt, že si Audi s novinkou vyhrálo, dokazuje i přítomnost pohonu všech kol s mechanickým diferenciálem či řízení zadních kol.

Celou dobu vám tady popisujeme techniku, ale nezapomínáme, že jde sice o takřka supersport, ovšem s rodinnými parametry. Takže byste měli vědět, že objem zavazadlového prostoru je 565 litrů, ale po sklopení zadních sedadel je možné se dostat až na 1680 litrů. Navíc Audi počítalo s převozem až 2metrového nákladu, který se do interiéru bez problému vejde. Jediné, co nevíme, je cena. Tu Audi ještě neprozradila. V České republice a dalších evropských zemích bude nové RS 6 Avant uvedeno do prodeje na konci roku 2019.

Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist