Audi RS slaví výročí čtvrt století své existence speciálním paketem odkazujícím na historii

,

Zní to skoro až neuvěřitelně, ale Audi, respektive její divize RS, má za sebou neuvěřitelných 25 let existence. Čtvrt století, to už je něco. Tuto éru pořádně ostrých aut odstartovalo Audi s modelem RS 2 Avant, který v současné době v rámci oslav připomíná speciálním paketem pro modely TT RS Coupé, RS 4 Avant, RS 5 Coupé, RS 5 Sportback, RS 6 Avant a RS 7 Sportback.

Audi se u jubilejního paketu zaměřila hlavně na individualitu, ale vnější i vnitřní výbavou odkazuje právě na dnes už legendární kombi, model RS 2 Avant. A pojďme si tuhle legendu nejprve připomenout. Jde o model z roku 1994, který poháněl přeplňovaný V5 o výkonu 315 koní. Na to dobu to byla u rodinného kombi opravdu bomba. I dnes taková hodnota rozhodně zaujme. Exteriér auta pak byl lakován speciálním lakem modrá Nogaro s perleťovým efektem a právě totožnou barvu budou moci být lakovány výše zmíněné modely s jubilejním paketem. Kromě modré barvy jim Audi nabídne také černou barvu Mythos, šedou Nardo a bílou Glacier.

Z exteriéru jubilejní paket u modelů RS 4, RS 5, RS 6 a RS 7 poznáte na první pohled podle přední ozdobné lišty nebo hliníkových detailů na difusoru nebo prazích. Kruhy znaku, nápisy RS, zadní spoiler u modelu TT RS Coupé a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou zase leskle černé. Všechny modely budou po otevření dveří na zem promítat číslici 25, kterou najdeme i na středech kol. Ta budou v nabídce ve dvou barevných verzích, v černé a stříbrné.

Audi samozřejmě myslelo také na interiér, který je taktéž inspirován původní RS 2 Avant. Vnitřnímu prostoru dominuje černá barva, ale zaujme řada detailů, jako kontrastní prošívání koberců nebo vyznačení polohy 12 h na věnci volantu z kobaltově modré Alcantary. Jak už je u sportovně laděných Audi zvykem, posádka si bude hovět v parádních sedačkách divize RS s voštinovým prošíváním. U modelů TT RS, RS 4 a RS 5 je na sedadlech kombinace jemné kůže Nappa a Alcantary na sedacích plochách. Přesně jako kdysi u modelu RS 2 Avant. U modelů RS 6 a RS 7 jsou sportovní sedadla RS čalouněna. V interiéru zdobí loga k 25. výročí ramenní oblast sedadel, podlahové rohože a vnější zpětná zrcátka. Ceny speciálního paketu Audi zatím neprozradilo.

Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist