BMW M550i: rychlost i komfort v jednom (videotest MOTORVIZE)

,

Po dlouhé době bude celý díl videorubriky Za Volantem od MOTORVIZE.cz věnován jen jednomu jedinému vozu. Vidlicový osmiválec shodný svým základem s vrcholovou M5 vzbuzuje tolik emocí, že nemohl zůstat bez povšimnutí a bylo skoro povinností vám o autě, jemuž burácí pod kapotou, předat co nejvíce informací. 

U M550i je možná až komické to, do jaké míry svou rychlost a hlavně potenciál dokáže skrývat. Redaktoři MOTORVIZE strávili s tímto BMW necelý týden a ani oni nečekali situaci, kdy vás při lákání na bezvadnou jízdu důležitý obchodní partner odmítne, a to kvůli očekávání z „nudného“ hybridu. Skutečně – „íčko“ mají lidé u BMW dnes už spojené právě s elektrifikací a je úplně jedno, že jeho přítomnost za číslovkou označuje spalované palivo, v tomto případě to správné – benzín. Každý správný petrolhead by měl umět ocenit vidlicový osmiválec pod kapotou kteréhokoliv vozu.

"Mně husí kůže rozhodně naskočila už při prvním okamžiku, kdy jsem tohle auto viděl, ale řekl bych, že jsem pouze výjimkou potvrzující pravidlo, neb v námi testované specifikaci by velké srdce dřímající pod kapotou odhadl jen málokdo."

Jan Novotný, MOTORVIZE.cz


A vlastně je tenhle charakter možná tím vůbec nejlepším, co na tomhle autě je. Není problém s ním jet v klidu, na jeho palubě je příkladné ticho, motor totiž táhne už takřka od volnoběhu. Pak ale stačí dvě kliknutí a rázem je z něj neohrabaný buran, který vykouzlí úsměv na tváři hned v první zatáčce. A co víc – ta „zábavná“ rychlost je díky vytříbené technice a stálému pohonu všech čtyř kol neuvěřitelně dostupná. Abyste tomu dobře rozuměli, s M550i se dá bavit ve velkém stylu, a to od nejnižších rychlostí a zároveň k tomu všemu nepotřebujete závodní licenci nebo instruktora od BMW na sedadle spolujezdce. Jo a už jsem říkal, že s tímhle autem vám snad nikdo neujede? Bavíme se samozřejmě o běžných silnicích a okreskách… Na okruh přeci jen tohle auto nepatří – tam bychom s ním upřímně jako potenciální majitelé nepotřebovali jezdit ani my. M550i totiž dokáže jako každé správné BMW vykouzlit úsměv na tváři opravdu kdykoliv je to potřeba! Více (to nejdůležitější) se dozvíte v posledním videotestu MOTORVIZE.

Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist