Nové Audi A7 2018 - český ceník a výbava

,

Začátkem dubna byl odhalen český ceník druhé generace modelu Audi A7. Konkurent vozů jako například Mercedes-Benz CLS nebo BMW 6 Gran Coupé vstupuje na trh ve dvou motorizacích a jediné standardní výbavě.

Motorizace

V nabídce jsou dvě pohonné jednotky o shodném objemu 3,0 litru. Pod označením 50 TDI quattro se skrývá vznětový šestiválec o výkonu 210kW spojený s osmistupňovou automatickou převodovkou s hydrodynamickým měničem. Benzinová varianta 55 TFSI quattro ultra nabízí úctyhodných 250kW přenášených na kola sedmistupňovým dvouspojkovým automatem S tronic. Jak vyplývá z označení motorizací, všechny varianty modelu A7 disponují pohonem všech kol. Maximální rychlost obou verzí je elektronicky omezena na hodnotu 250km/h, z nuly na sto zrychlí benzinová Audi A7 za pouhých 5,3s, naftový motor k dosažení stokilometrové rychlosti potřebuje o 4 desetiny sekundy více. Cena vozu s dieselovým motorem byla stanovena na 1 745 900,-Kč, zájemce o automobil poháněný benzinovým motorem musí připlatit rovných 40 000,-Kč.

Standardní výbava

Již standardní provedení modelu A7 poskytuje poměrně zajímavý seznam výbavy. Exteriér vozu je dotvářen osmnáctipalcovými koly s pneumatikami o rozměru 225/55 R18, předními i zadními světlomety využívajícími LED technologii nebo elektricky výsuvným zadním spoilerem. Standardem v interiéru je dvouzónová automatická klimatizace, vyhřívaná přední sedadla, elektricky nastavitelná bederní opěrka a sedmipalcový digitální přístrojový štít. V oblasti infotainmentu je výchozí úrovní MMI navigace s MMI touch response, která zahrnuje dva dotykové displeje s haptickou a akustickou odezvou (horní o velikosti 8,8’’ pro ovládání navigace, médií a funkcí vozu a spodní, o dvě desetiny palce menší, displej sloužící pro ovládání klimatizace a komfortních funkcí), čtečku paměťových karet, 2 USB sloty, Bluetooth rozhraní a 8 reproduktorů. Všechny vozy Audi A7 jsou vybaveny Mild-hybridní technologií, která rekuperací energie a odpojováním motoru při konstantních rychlostech pod 160km/h účinně snižuje průměrnou spotřebu.

Volitelná výbava

Standardní výbava může být doplněna o řadu jednotlivých prvků či přednastavených paketů, například designový paket interiéru Audi design selection za příplatek 98 500,-Kč. Zájemci o sportovní charakter vozu mohou sáhnout po S line paketech - S line exteriérový paket  za 53 200,-Kč nebo komplexnější S line sportovní paket v ceně 118 800,-Kč. Vrchol audiosoustavy představuje Bang & Olufsen Advanced Sound System s 3D ozvučením za 186 800,-Kč, připlatit si lze i za digitální příjem TV signálu nebo DVD přehrávač. Do paketů jsou vhodně poskládány i jednotlivé asistenční systémy - Asistenční paket Tour nebo Asistenční paket CIty.


Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist