Projeli jsme se novým crossoverem od Citroënu - C5 X zaujme hlavně komfortem

,

Od všeho trochu, tak by se dala definovat nová vlajková loď Citroënu. Automobilka ho definuje jako průsečík karosářských variant kombi, sedan a SUV, což označuje právě písmeno X v názvu. Jeho zaměřením tudíž není jízda v terénu, nýbrž komfort, kterým jsou vozy této francouzské automobilky proslulé.

V novince tak najdeme aktivní tlumiče Citroën Advanced Comfort s hydraulickými dorazy, díky jejichž přítomnosti je možné nabídnout větší volnost zdvihu vozu. U většího stlačení a uvolnění pracuje pružina tlumiče společně s hydraulickým dorazem pro stlačení nebo uvolnění, takže je pohyb postupně zpomalován a nedojde k prudkému zastavení na konci pohybu. Na rozdíl od klasického mechanického dorazu, který energie absorbuje, ale část vrací, hydraulický doraz energii absorbuje a rozptýlí a díky tomu nedochází k odskoku.

Zajímavá jsou také sedadla, která jdou tak trochu proti dnešním konvencím - nemají totiž tak výrazné boční vedení jako většina moderních aut, místo toho se zaměřili na pohodlí, které je v kombinaci s poddajným podvozkem opravdu ukázkové. Vzdáleně trochu připomínají sedadla v amerických autech - jsou široká a příjemně měkká. 

Nechybí samozřejmě ani soudobé technologie - modernizovaný head-up displej již promítá informace na sklo, čímž se také zvětšila promítací plocha, a tak jsou informace čitelnější a přehlednější. Najdeme zde také samozřejmě poloautonomní řízení a velký 12” displej v současném PSA stylu, a to včetně ovládání. Nejen konzervativní uživatele jistě potěší, že v interiéru zůstalo jak kolečko na ovládání hlasitosti, tak i manuální ovládání klimatizace - není ji tedy nutné nastavovat přes dotykový displej, i když tedy i to je možné. 

C5 X nabízí volbu mezi úspornými a výkonnými benzínovými motory PureTech s automatickou osmistupňovou převodovkou nebo plug-in hybridní verzi. Jmenovitě se jedná o varianty 1.2 PureTech 130 S&S EAT8, 1.6 PureTech 180 S&S EAT8 a PLUG-IN HYBRID 225 ë-EAT8 ve výbavových stupních Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack. Ceny startují na 795 000 Kč a zahrnují prodlouženou značkovou záruku Essential Drive na 5 let nebo 120 000 najetých kilometrů. PLUG-IN HYBRID 225 ë-EAT8 začíná na 1 095 000 Kč ve verzi Feel Pack. V nabídce budou také při současných úrokových sazbách zajímavé operativní leasingy - třeba roční PHEV varianta 225 ë-EAT8 za 13 804 Kč bez DPH ročně. 

Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist