Chrysler

Aktuální modely

Chrysler

Chrysler je americký výrobce aut pyšnící se titulem jedné z největších z amerických, a díky koalici s Fiatem též světových automobilek.

O společnosti

Chrysler je zakládajícím členem mezinárodního koncernu Fiat-Chrysler Automobiles. Pod společnost Chrysler poté spadají také další americké značky jako Dodge, Jeep, Ram, Mopar či SRT. Automobilka je s 80 000 zaměstnanci považována za člena „Velké trojice “ největších amerických výrobců automobilů. Společně je poté koncern Fiat – Chrysler jedním z největších výrobců automobilů vůbec.

Historie Chrysleru

Společnost Chrysler byla založena v roce 1925 v pro automobilový průmysl tehdy vzkvétajícím Detroitu. Díky vzrůstající poptávce po automobilech se společnost téměř okamžitě zařadila mezi přední výrobce vozů v USA, čemuž napomohla i akvizice už tehdy úspěšného Dodge v roce 1928. Po úspěšných poválečných letech se v roce 1963 Chrysler kromě USA začal orientovat i na evropský trh a navázal spolupráci s automobilkou Mitsubishi, jejíž vozy prodával v USA pod značkami Dodge a Plymouth. V roce 2009 poté Chrysler společně s Fiatem oznamuje vznik koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Současná image

Chrysler sám o sobě se specializuje na výrobu rodinných sedanů a minivanů, zatímco produkci vozů střední třídy, SUV, pickupů a užitkových vozů přenechává Jeepu, Dodge a Ram. V současné době fungují továrny Chrysleru v USA, Kanadě, Mexiku a Venezuele. Automobilka se zaměřuje především na americký trh a v nízké míře též na trhy asijské a evropské.

0
Porovnávač
TOPlist