Jeep

Aktuální modely

Jeep Renegade
Cena od471 900 Kč
Palivadiesel benzín
Jeep Compass
Cena od617 900 Kč
Palivadiesel benzín
Jeep Wrangler
Cena od1 218 900 Kč
Palivadiesel benzín
Jeep Cherokee
Cena od1 254 900 Kč
Palivadiesel benzín
Jeep Wrangler Unlimited
Cena od1 310 900 Kč
Palivadiesel benzín
Jeep Grand Cherokee
Cena od1 387 900 Kč
Palivadiesel benzín
Jeep Gladiator
Cena od1 553 900 Kč
Palivadiesel

Jeep

Jeep je americká automobilová značka vlastněná koncernem Fiat Chrysler Automobiles. Jedná se o společnost specializující se na výrobu terénních vozů, kterými se proslavila natolik, že z názvu značky bylo odvozeno obecné pojmenování pro tento typ vozů džíp.

O společnosti

Společnost Jeep je součástí Chrysleru, a tedy i koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Přestože značka Jeep se díky armádnímu využití rozšířila po celém světě, jediná neamerická továrna vyrábějící tyto vozy se nachází v Egyptě.

Historie společnosti Jeep

Již v meziválečném období byl jeep označení pro terénní vozy používané americkou armádou. V roce 1941 byla nicméně založena značka Jeep produkující pod svojí značkou právě armádní offroadové vozy. Po konci války se Jeep začal angažovat i na poli osobních terénních vozů, u kterých využíval zkušenosti nabyté při vývoji automobilů pro armádu. V roce 1987 Jeep odkoupil tehdejší Chrysler Automobiles

Současná image

Společnost Jeep se od počátku svého působení věnuje převážně výrobě vozů SUV a offroadů. Většina produkce vozů Jeep míří na domácí americký trh či do Evropy, díky skvělým dispozicím pro fungování v terénu jsou však tyto vozy oblíbené i v jihovýchodní Asii, Jižní Americe či Africe.

0
Porovnávač
TOPlist