Dodge

Aktuální modely

Dodge

Dodge je americký výrobce vozů střední třídy, sportovních vozů, SUV a minivanů. Jedná se o v Severní Americe veleoblíbenou značku spadající pod mezinárodní koncern Fiat – Chrysler.

O společnosti

Dodge je součástí společnosti Chrysler, a tedy i koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Centrála Dodge se nachází v michiganském Auburn Hills a hlavní závody v nedalekém Detroitu, mimo to se však vozy vyrábějí také v Kanadě a Mexiku.

Historie Dodge

Společnost Dodge byla založena v roce 1900 bratry Johnem a Horacem Dodgem v americkém Detroitu. Již od počátku svého působení se Dodge úspěšně pokoušel prorazit na poli tehdy stále neznámých městských automobilů a společně s Fordem patřil mezi největší producenty automobilů v USA. Po smrti obou bratrů v roce 1920 se nicméně Dodge stal součástí Chrysleru, pod nějž patří dodnes. V poválečných letech se Dodge proslavil především produkcí vozů střední třídy a pickupů. Právě produkci pickupů a užitkových vozů nicméně v roce 2010 přenechal nově vytvořené dceřiné společnosti Ram pojmenované právě po nejslavnějším modelu Dodge.

Současná image

Dodge se v současné době specializuje na výrobu vozů střední třídy, SUV, minivanů i sportovních vozů. Od roku 2010 převedl Dodge výrobu pověstných pickupů pod samostatnou značku Ram, která se dnes zaměřuje kromě pickupů a SUV i na užitkové vozy. Ačkoliv se Chrysler opakovaně pokoušel proniknout se značkou Dodge na evropský trh, v Evropě se Dodge neuchytil a tak je jeho hlavním odbytištěm Severní Amerika, Mexiko, Argentina a Asie.

0
Porovnávač
TOPlist