Rolls-Royce

Aktuální modely

Rolls-Royce Ghost
Cena od7 364 000 Kč
Palivabenzín
Rolls-Royce Wraith
Cena od7 720 000 Kč
Palivabenzín
Rolls-Royce Cullinan
Cena od8 199 000 Kč
Palivabenzín
Rolls-Royce Dawn
Cena od8 818 000 Kč
Palivabenzín
Rolls-Royce Phantom
Cena od11 603 000 Kč
Palivabenzín

Rolls-Royce

Rolls-Royce je legendární britská společnost vyrábějící luxusní vozy vyšší třídy. Vozy této značky jsou typické jak vysoce výkonnými motory, tak i luxusní výbavou dovedenou k dokonalosti.

O společnosti

Rolls-Royce je od roku 2003 součástí koncernu BMW. Hlavní továrna Rolls-Royce se nachází v Goodwoodu v Anglii nedaleko města Chichester. Aktuální produkce automobilky čítá přes 4000 vozů ročně, které převážně v Goodwoodské továrně vyrábí cca 1100 zaměstnanců.

Historie Rolls-Royce

Společnost Rolls-Royce byla založena Charlesem Rollsem a Henrym Roycem již v roce 1906. Vizí obou zakladatelů byla produkce těch nejkvalitnějších a nejluxusnějších vozů, což se jim do jisté míry povedlo. Díky vysoké spolehlivosti motorů Rolls-Royce se společnost od meziválečné éry úspěšně angažuje i na poli armádní techniky. V roce 1931 společnost pohltila strádajícího konkurenta Bentley. V 70. letech došlo k rozdělení značky na automobilovou a armádní techniku, což přineslo komplikace v roce 1998, kdy došlo k akvizici ze strany Volkswagenu. Kvůli problémům s licencí nicméně Volkswagen odkoupil pouze divizi Bentley, zatímco Rolls-Royce převzalo BMW.

Současná image

Rolls-Royce je synonymem luxusu, výkonu a maximální preciznosti, automobilka totiž míří pouze na luxusní vozy vyšší třídy. Většina vozů Rolls-Royce se distribuuje na domácí britský trh a po Evropě obecně, významný podíl vozů nicméně míří i na Blízký východ a do Asie.

0
Porovnávač
TOPlist