Britská automobilka Rolls-Royce nabízí v součtu 4 modely: Ghost, Phantom, Cullinan nebo Spectre. Phantom patří s délkou 5,762 metru k těm větším, šířka je pak 2,018 m, výška 1,646 m. Míry průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
Phantom se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Phantom je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 563 koní. Nejsilnější z nich (6.8 V12 automat) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 5 sekund.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 6.8 V12 automat. Phantom se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba britská automobilka Aston Martin nabízí Valhalla s motorem 793kW 2025 za 25 479 000 Kč.
Aktuální generace Rolls-Royce Phantom je v prodeji od roku 2022.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 6.8 V12 automat platili přibližně 139 556 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 3 226 720 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Rolls-Royce Phantom je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 4 kusy modelu Rolls-Royce Phantom, z toho 1 nový a 3 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od března 2023) bylo celkem registrováno 16 kusů. S rostoucím trendem registrací.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 420 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - - s |
| Série | Phantom (RR11/R12) (od 05/22) |
| Začátek výroby | RR11/R12 |
| Začátek výroby modelu | Phantom 6.8 V12 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1646mm |
| Šířka | 2154mm |
| Délka | 5762mm |
| Rozvor | 3552 mm |
| Objem kufru | 548 / - l |
| Hmotnost | 2560 - -/3000 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 15 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 13 520 000 Kč - 13 520 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |