Britská automobilka Rolls-Royce nabízí dohromady 4 modely: Cullinan, Ghost, Phantom nebo Spectre. Cullinan patří s délkou 5,341 metru k těm větším, šířka je pak 2 m, výška 1,835 m. Rozměry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Cullinan se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Cullinan je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 591 koní. Nejsilnější z nich (6.8 V12 automat) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 6.8 V12 automat. Cullinan je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace Rolls-Royce Cullinan je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 6.8 V12 automat ve výbavě reference platili přibližně 101 642 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 2 350 040 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Rolls-Royce Cullinan je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Rolls-Royce Cullinan, z toho 1 nový a 1 ojetý.
Za posledních 12 měsíců (od února 2025) bylo celkem registrováno 20 kusů.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Rolls-Royce Cullinan s modely Lamborghini Urus nebo Bentley Bentayga.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 441 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Cullinan (RRASF02) (od 05/24) |
| Začátek výroby | RRASF02 |
| Začátek výroby modelu | Cullinan 6.8 V12 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1835mm |
| Šířka | 2164mm |
| Délka | 5341mm |
| Rozvor | 3295 mm |
| Objem kufru | 555 / - l |
| Hmotnost | 2660 - -/3500 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 16 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 9 847 000 Kč - 9 847 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Rolls-Royce Cullinan vypadá ještě širšíAutoWeek
- Výrazné rozšíření karoserie o 12 cm přidává na dramatičnosti
- Zvýšený výkon na 707 koní a téměř 1100 Nm
- 24palcová kola vyvinutá s Vossen
- Extrémně provokativní design se nemusí líbit všem
- Možnost snížení o 3,5 cm ztěžuje praktické použití
- Velmi vysoká cena tuningové úpravy