Audi A6 e-tron Avant ve verzi Avant e-tron performance je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 280 kW (381 koní) a točivým momentem 565 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5 sekund a maximální rychlost je 210 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 123,9 kW na tunu (průměr kategorie: 108,2 kW/t).
Baterie o kapacitě 94 kWh (netto) umožňuje dojezd až 716 km dle WLTP při kombinované spotřebě 14 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 928 mm, šířkou 1 923 mm a výškou 1 527 mm (rozvor 2 946 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 502 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 260 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 760 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 100 kg. Průměr otáčení činí 12 m.
Cena Audi A6 e-tron Avant Avant e-tron performance startuje na 2 015 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 9. 3. 2026.
| Název | Avant e-tron performance |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 280 kW |
| Maximální rychlost | 210 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 s |
| Série | A6 (GH) Avant (od 09/24) |
| Začátek výroby | GH |
| Začátek výroby modelu | A6 Avant e-tron performance |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1527mm |
| Šířka | 2137mm |
| Délka | 4928mm |
| Rozvor | 2946 mm |
| Objem kufru | 502 / - l |
| Hmotnost | 2260 / 2760 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 14l/100km |
| Město | 11 l/100km |
| Mimo město | 12 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 716 km |
| Dojezd WLTP | 716 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | 94 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 600 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 21 min. (DC nabíjecí stanice 270,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 015 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2100 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |