Bentley Continental GTC v motorizaci GT Convertible je luxusní automobil s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 500 kW (680 koní) a točivým momentem 930 Nm. Motor o objemu 4 l a 8 válců (32 ventilů) s vstřikování dosahuje měrného výkonu 125 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 6 250 ot./min a točivý moment 930 Nm přichází od 2 300 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 270 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 189,7 kW na tunu (průměr kategorie: 222,3 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 4 l/100 km. Nádrž pojme 80 litrů, což vystačí přibližně na 2000 km.
S délkou 4 895 mm, šířkou 1 966 mm a výškou 1 392 mm (rozvor 2 848 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 134 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 636 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 090 kg.
Stejný 4l benzínový motor o 500 kW najdete také v modelech Bentley Continental GT, Bentley Flying Spur, Porsche Panamera Turbo.
| Název | GT Convertible |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 8 |
| Vstřikování | Vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Vidlicový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 6250 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 2300 RPM |
| Objem motoru | 4 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 500 kW |
| Maximální rychlost | 270 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | Continental (3S) (od 06/24) |
| Začátek výroby | 3S |
| Začátek výroby modelu | Continental GT Convertible |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1392mm |
| Šířka | 2187mm |
| Délka | 4895mm |
| Rozvor | 2848 mm |
| Objem kufru | 134 / - l |
| Hmotnost | 2636 / 3090 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 4l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 4 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 82 km |
| Dojezd WLTP | 82 km |
| Dojezd město | 83 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 21 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 159 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW) |
| typ | cabrio |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | Neznámá |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |