Americká automobilka Cadillac nabízí v součtu 6 modelů, namátkově třeba Escalade, Escalade ESV, Escalade V, LYRIQ nebo OPTIQ. Escalade patří s délkou 5,382 metru k těm větším, šířka je pak 2,06 m, výška 1,948 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Escalade se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z nabídky autorizovaného prodejce z února 2026.
Dostupná je verze s desítistupňovou automatickou převodovkou Escalade 6.2 V8 420 HP ve spojení s výbavou Premium Luxury. Escalade je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Escalade 6.2 V8 420 HP platili přibližně 39 955 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 923 810 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Cadillac Escalade je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Cadillac Escalade disponuje objemem 722 litrů, resp. 3412 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Chrysler Pacifica (915 litrů), MHERO 817 (828 litrů), Lucid Air (627 litrů), Tesla Model 3 (594 litrů) nebo XPeng G6 (571 litrů)
Cadillac Escalade se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Escalade 6.2 V8 420 HP – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 4 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Cadillac Escalade.
Za posledních 12 měsíců (od září 2024) bylo celkem registrováno 24 kusů. S rostoucím trendem registrací.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 313 kW - - kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | - |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1948mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 5382mm |
| Rozvor | 3073 mm |
| Objem kufru | 722 / 3412 l |
| Hmotnost | 2442 - -/3357 - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 14 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 7 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 870 790 Kč - 3 870 790 Kč |
| Minimální výbava | Premium Luxury |
| Brzděný | 3674 - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Cadillac Escalade zaujme svými kolosálními rozměry a technologickou výbavou, kterou se snaží překonat i britský Range Rover. Obrovská velikost vozu je však dvousečnou zbraní, která přináší praktické komplikace při běžné údržbě v myčkách.carwow
- Obří rozměry, standardní verze je delší než prodloužený Range Rover.
- Extrémně bohatá výbava, která papírově poráží i luxusní Range Rover.
- Nadměrná velikost ztěžuje hledání myčky schopné pojmout takto obrovské auto.
- Koncovky výfuků jsou převážně jen designovou imitací skrývající menší potrubí.
- Na masivní karoserii mohou i standardní 22palcová kola vypadat nečekaně malá.