Německá automobilka BMW nabízí v součtu 63 modelů, namátkově třeba iX3, iX4, iX, iX M Performance nebo iX1. X7 patří s délkou 5,181 metru k těm větším, šířka je pak 2 m, výška 1,835 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
X7 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. K zakoupení motorizace potěší jak příznivce benzínu, tak i nafty, je jich totiž stejně - 1 od každé.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou xDrive40i Steptronic Sport. X7 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace BMW X7 je v prodeji od roku 2022.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za xDrive40i Steptronic Sport platili přibližně 28 716 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 663 920 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW X7 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
BMW X7 se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací xDrive40i Steptronic Sport – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 4 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 37 kusů modelu BMW X7, z toho 22 nových a 15 ojetých. Podobný počet registrací měly Volkswagen Caravelle (37 kusů), Mitsubishi Outlander (37 kusů) nebo Audi A3 Sportback (37 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 561 kusů.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají BMW X7 s modely Audi Q8, Audi Q7, Volvo XC90, BMW XM nebo BMW X5.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 259 kW - 280 kW |
| Maximální rychlost | 245 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - - s |
| Série | X7 (G07) (od 08/22) |
| Začátek výroby | G07 |
| Začátek výroby modelu | X7 xDrive40i |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1835mm |
| Šířka | 2218mm |
| Délka | 5181mm |
| Rozvor | 3105 mm |
| Objem kufru | 750 / - l |
| Hmotnost | 2490 - 2565/3215 - 3325 Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | 221 |
| Přední nájezdový úhel | 25 |
| Zadní nájezdový úhel | 22 |
| Přechodový úhel | 19 |
| Hloubka brodění | 500 |
| Kombinovaná | 8 - 9l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 7 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 782 000 Kč - 2 808 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 3500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |