BMW X7

2 782 000 Kč
Ceníková cena od
Získat nejlepší cenu

BMW X7 – popis vozu

Německá automobilka BMW nabízí v součtu 63 modelů, namátkově třeba iX3, iX4, iX, iX M Performance nebo iX1. X7 patří s délkou 5,181 metru k těm větším, šířka je pak 2 m, výška 1,835 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.

X7 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. K zakoupení motorizace potěší jak příznivce benzínu, tak i nafty, je jich totiž stejně - 1 od každé.

Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou xDrive40i Steptronic Sport. X7 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.

Aktuální generace BMW X7 je v prodeji od roku 2022.

X7 – financování a leasing

Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za xDrive40i Steptronic Sport platili přibližně 28 716 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 663 920 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW X7 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.

BMW X7 se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací xDrive40i Steptronic Sport – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 4 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.

Prodeje a registrace modelu X7

V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 37 kusů modelu BMW X7, z toho 22 nových a 15 ojetých. Podobný počet registrací měly Volkswagen Caravelle (37 kusů), Mitsubishi Outlander (37 kusů) nebo Audi A3 Sportback (37 kusů).

Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 561 kusů.

Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.

Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).

Nejčastější srovnání

Uživatelé nejčastěji porovnávají BMW X7 s modely Audi Q8, Audi Q7, Volvo XC90, BMW XM nebo BMW X5.

Související články

Akční nabídky

Motorizace

xDrive40i Steptronic Sport
Palivo
Benzín
Pohon
4x4
Objem
3 l
Převodovka
Automatická
Výkon
280 kW
Točivý moment
0 Nm
Max. otáčky
5200 RPM
Max. rychlost
250 km/h
Akcelerace
5 s
Spotřeba
9.7 l/100km
Velikost nádrže
83 l
Emisní norma
Euro 6e-bis-FCM
Cena
2 782 000 Kč
Zobrazit nabídky
xDrive40d Steptronic Sport
Palivo
Diesel
Pohon
4x4
Objem
3 l
Převodovka
Automatická
Výkon
259 kW
Točivý moment
0 Nm
Max. otáčky
4400 RPM
Max. rychlost
245 km/h
Akcelerace
5 s
Spotřeba
8 l/100km
Velikost nádrže
80 l
Emisní norma
Euro 6e-bis-FCM
Cena
2 808 000 Kč
Zobrazit nabídky

Technické parametry

Motor

Palivo
Diesel
Benzín
PřevodovkaAutomatická
Poháněná náprava4x4
Výkon259 kW - 280 kW
Maximální rychlost245 - 250 Km/h
Zrychlení na 100 Km/h5 - - s

Model

SérieX7 (G07) (od 08/22)
Začátek výrobyG07
Začátek výroby modeluX7 xDrive40i
Třída vozidlaLuxusní třída
Interní označení výrobce-

Rozměry

Výška1835mm
Šířka2218mm
Délka5181mm
Rozvor3105 mm
Objem kufru750 / - l
Hmotnost2490 - 2565/3215 - 3325 Kg
Poloměr otáčení13
Světlá výška221
Přední nájezdový úhel25
Zadní nájezdový úhel22
Přechodový úhel19
Hloubka brodění500

Spotřeba

Kombinovaná8 - 9l/100km
Město-
Mimo město-
Emisní normaEuro 6e-bis-FCM
CO2- g/km

Karoserie

typSUV
Počet míst7
Počet dveří5
Zatížení střechy100
Přední brzdykotoučové
Zadní brzdykotoučové
Přední odpruženívzduchové
Zadní odpruženívzduchové

Asistenční systémy

Adaptivní brzdová světla-
Systém nouzového brzdění-
Parkovací senzory-
Kontrola trakce-
Typ monitorování tlaku v pneumatikách-
Navigační systém-

Cena

Cena2 782 000 Kč - 2 808 000 Kč
Minimální výbava

Přívěs

Brzděný3500 - - kg
Nebrzděný750 - - kg

Rivalové

Land Rover Range Rover Sport
od 2 369 095 Kč
/ 49 356 Kč měsíčně
Palivo
Diesel
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
183 - 467kW
Pohon
4x4
Max. rychlost
206 - 266km/h
Akcelerace
3 - 7s
Spotřeba
3 - 12l/100km
Cena:
2 369 095 Kč - 4 748 478 Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu
Volvo XC90
od 1 999 900 Kč
/ 41 665 Kč měsíčně
Palivo
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
184 - undefinedkW
Pohon
4x4
Max. rychlost
180 - undefinedkm/h
Akcelerace
7 - undefineds
Spotřeba
8 - undefinedl/100km
Cena:
1 999 900 Kč - NaN Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu
Cadillac Escalade
od 3 870 790 Kč
/ 80 641 Kč měsíčně
Palivo
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
313 - undefinedkW
Pohon
4x4
Max. rychlost
undefined - undefinedkm/h
Akcelerace
undefined - undefineds
Spotřeba
14 - undefinedl/100km
Cena:
3 870 790 Kč - NaN Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu
Land Rover Range Rover
od 3 699 570 Kč
/ 77 074 Kč měsíčně
Palivo
Diesel
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
221 - 452kW
Pohon
4x4
Max. rychlost
218 - 261km/h
Akcelerace
4 - 6s
Spotřeba
3 - 12l/100km
Cena:
3 699 570 Kč - 6 316 665 Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu
Lexus RX
od 1 920 000 Kč
/ 40 000 Kč měsíčně
Palivo
Benzín
Převodovka
Automatická
Výkon
152 - 273kW
Pohon
4x4
Max. rychlost
200 - 210km/h
Akcelerace
6 - 7s
Spotřeba
3 - 8l/100km
Cena:
1 920 000 Kč - 2 710 000 Kč
Zobrazit nabídky Detail modelu

Videa

BMW X7 M50d - Akcelerace videoblogy
2026 BMW x7 xdrive40i Time to Buy or Wait for the 2027 x7? - Hawkeye Rides
0Porovnávač