Ferrari Amalfi v motorizaci 471kW 2026 je luxusní automobil s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 471 kW (640 koní) a točivým momentem 760 Nm. Motor o objemu 3,9 l a 8 válců (32 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 120,8 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 7 500 ot./min a točivý moment 760 Nm přichází od 3 000 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 320 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 304,9 kW na tunu.
S délkou 4 660 mm, šířkou 1 974 mm a výškou 1 301 mm (rozvor 2 670 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 273 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 545 kg.
Cena Ferrari Amalfi 471kW 2026 startuje na 6 760 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | 471kW 2026 |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 8 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Střední motor / Vidlicový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 7500 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 3000 RPM |
| Objem motoru | 3.9 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 471 kW |
| Maximální rychlost | 320 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | Amalfi (od 01/26) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | Amalfi |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1301mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4660mm |
| Rozvor | 2670 mm |
| Objem kufru | 273 / - l |
| Hmotnost | 1545 / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 6 760 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |