Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Kuga Active, Kuga, Puma Gen-E, Puma nebo Capri. Kuga Active patří s délkou 4,645 metru k těm větším, šířka je pak 1,882 m, výška 1,681 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Kuga Active se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Kuga Active je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 177, 180 nebo 239 koní. Nejsilnější z nich (Active 2.5 PHEV CVT) dosahuje maximální rychlosti 200 km/h a na stovku se dostane za 7 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Active 2.5 FHEV CVT. Vůz Ford Kuga Active lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací Active 2.5 FHEV Allroad CVT a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 54 tisíc Kč.
V současné době je na Ford Kuga Active k dispozici zvýhodněná cena od 774 900 Kč, což představuje úsporu 194 000 Kč (20 %) oproti běžné ceníkové ceně. Mimořádný bonus 146 000 Kč pro motorizaci PHEV. Nabídka platí do 31. března 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Active 2.5 FHEV CVT ve výbavě Titanium platili přibližně 10 001 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 231 220 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Kuga Active je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Ford Kuga Active se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Active 2.5 FHEV Allroad CVT – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 132 kW - 178 kW |
| Maximální rychlost | 196 - 200 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 - 9 s |
| Série | Kuga (DFK) Active (od 06/24) |
| Začátek výroby | DFK |
| Začátek výroby modelu | Kuga Active 2.5 FHEV |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1681mm |
| Šířka | 2177mm |
| Délka | 4645mm |
| Rozvor | 2711 mm |
| Objem kufru | 412 / - l |
| Hmotnost | 1689 - 1859/2230 - 2400 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 171 |
| Přední nájezdový úhel | 19 |
| Zadní nájezdový úhel | 23 |
| Hloubka brodění | 242 |
| Kombinovaná | 5 - 16l/100km |
| Město | 8 l/100km |
| Mimo město | 3 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 69 km |
| Dojezd WLTP | 69 km |
| Dojezd město | 88 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 1 - 14 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 135 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 968 900 Kč - 1 122 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 - 2100 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |