Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Capri, Explorer EV, Kuga, Kuga Active nebo Mustang Mach-E. Puma Gen-E patří s délkou 4,214 metru k těm menším, šířka je pak 1,805 m, výška 1,555 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Puma Gen-E se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Puma startuje na 868 900 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 1.0 EcoBoost Hybrid ST PowerShift automat. Puma Gen-E se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například čínská automobilka Chery nabízí Tiggo 7 s motorem Chery Tiggo 7 1.6 TGDI AWD za 869 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.0 EcoBoost Hybrid ST PowerShift automat ve výbavě Puma platili přibližně 8 969 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 207 380 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Puma Gen-E je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 124 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 160 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | Puma (J2K) Gen-E (od 01/25) |
| Začátek výroby | J2K |
| Začátek výroby modelu | Puma Gen-E |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1555mm |
| Šířka | 1930mm |
| Délka | 4214mm |
| Rozvor | 2588 mm |
| Objem kufru | 523 / - l |
| Hmotnost | 1563 - -/2015 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 157 |
| Kombinovaná | 13 - -l/100km |
| Město | 9 l/100km |
| Mimo město | 9 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 376 km |
| Dojezd WLTP | 376 km |
| Dojezd město | 523 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 43 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 868 900 Kč - 868 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Recenze – Ford Puma Gen-E (2025), má gigantický zavazadlový prostor!AutoRAI
- Nízká spotřeba energie
- Obrovský zavazadlový prostor
- Sportovní jízdní vlastnosti
- Těsná zadní lavice
- Vysoký lesk interiéru
- Omezená palubní hlavní deska
Náš test a náš názor na nový elektrický Ford Puma Gen-EL'Automobile Magazine
- Dynamický podvozek, svižné výkony, obrovský kufr
- Malý dojezd na dálnici (200 km), vysoká podlaha vzadu, příliš asistované řízení
Za volantem Fordu Puma Gen-E: Mrštný i střídmý dravecAuto.cz
- Velký zavazadelník (523 l), Box pod kapotou (43 l), Vyvážené jízdní vlastnosti
- Stísněné místo na zadních sedadlech, Nízká anhängelast (1250 kg), Velký volant zakrývá displej
Test: Ford Puma Gen-E – Přestavba se proměnlivým úspěchemAutoWeek
- Velká gigabox 145 l pod zavazadlovým prostorem, Sportovní jízdní vlastnosti, Nízká spotřeba 13,1 kWh/100 km
- Chybí tepelné čerpadlo, Těsná zadní sedadla, nepříjemné pro dlouhé cesty, Tvrdý sportovní podvozek unavuje na špatných cestách, Malá baterie 43,6 kWh limituje dojezd