Ford Transit Custom VAN v motorizaci 2.0 EcoBlue je vůz vyšší střední třídy s naftovou pohonnou jednotkou o výkonu 81 kW (110 koní) a točivým momentem 310 Nm. Motor o objemu 2 l a 4 válce (16 ventilů) se systémem Common Rail dosahuje měrného výkonu 40,5 kW na litr objemu. Manuální převodovka má 6 stupňů a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 16 sekund. Poměr výkonu k hmotnosti činí 42,8 kW na tunu.
S délkou 5 050 mm, šířkou 2 032 mm a výškou 1 958 mm (rozvor 3 100 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Pohotovostní hmotnost je 1 893 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 825 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 000 kg. Průměr otáčení činí 11 m.
Cena Ford Transit Custom VAN 2.0 EcoBlue startuje na 1 100 000 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 22. 2. 2023. Stejný 2l naftový motor o 81 kW najdete také v modelech Ford Transit Custom Kombi.
| Název | 2.0 EcoBlue |
| Palivo | Diesel |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Common Rail |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 2 l |
| Převodovka | m (6) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 81 kW |
| Maximální rychlost | - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 16 s |
| Série | Transit Custom (NXN) Kastenwagen (od 07/23) |
| Začátek výroby | NXN |
| Začátek výroby modelu | Transit Custom Kastenwagen 280 L1 2.0 EcoBlue |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1958mm |
| Šířka | 2275mm |
| Délka | 5050mm |
| Rozvor | 3100 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1893 / 2825 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 100 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |