Lynk & Co 08 v motorizaci Lynk & Co 08 1.5TD PHEV 3DHT Pro je vůz střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 257 kW (350 koní). Motor o objemu 1,5 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 171,3 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 3 stupně a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 185 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 121,7 kW na tunu (průměr kategorie: 111,2 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 20 l/100 km. Nádrž pojme 60 litrů, což vystačí přibližně na 300 km.
S délkou 4 820 mm, šířkou 1 915 mm a výškou 1 685 mm (rozvor 2 848 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 540 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 112 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 612 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 600 kg. Světlá výška 186 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Lynk & Co 08 Lynk & Co 08 1.5TD PHEV 3DHT Pro startuje na 1 349 995 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 11. 2. 2026.
| Název | Lynk & Co 08 1.5TD PHEV 3DHT Pro |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | a (3) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 257 kW |
| Maximální rychlost | 185 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | 08 (DX11) (od 06/25) |
| Začátek výroby | DX11 |
| Začátek výroby modelu | 08 1.5TD PHEV |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1685mm |
| Šířka | 2135mm |
| Délka | 4820mm |
| Rozvor | 2848 mm |
| Objem kufru | 540 / - l |
| Hmotnost | 2112 / 2612 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 186 |
| Přední nájezdový úhel | 18 |
| Zadní nájezdový úhel | 21 |
| Kombinovaná | 20l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 20 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 200 km |
| Dojezd WLTP | 200 km |
| Dojezd město | 251 km |
| Kapacita baterie hrubá | 39 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 270 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 33 min. (DC nabíjecí stanice 85,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 349 995 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |