Mercedes-Benz GLC Coupé v motorizaci Coupé 400 e Avantgarde Premium 4MATIC 9G-TRONIC je vůz střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 280 kW (381 koní) a točivým momentem 650 Nm. Motor o objemu 2 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 140 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 800 ot./min a točivý moment 650 Nm přichází už od 2 000 ot./min. Automatická převodovka má 9 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5 sekund a maximální rychlost je 239 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 120,2 kW na tunu (průměr kategorie: 111,2 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 22 l/100 km. Nádrž pojme 49 litrů, což vystačí přibližně na 223 km.
S délkou 4 764 mm, šířkou 1 890 mm a výškou 1 615 mm (rozvor 2 888 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 390 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 330 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 830 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 000 kg. Světlá výška 145 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Mercedes-Benz GLC Coupé Coupé 400 e Avantgarde Premium 4MATIC 9G-TRONIC startuje na 2 191 000 Kč (přepočet z EUR, orientační). Stejný 2l benzínový motor o 280 kW najdete také v modelech Mercedes-Benz AMG SL, Mercedes-Benz C, Mercedes-Benz E a dalších 3.
| Název | Coupé 400 e Avantgarde Premium 4MATIC 9G-TRONIC |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5800 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 2000 RPM |
| Objem motoru | 2 l |
| Převodovka | a (9) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 280 kW |
| Maximální rychlost | 239 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 s |
| Série | GLC (C 254) Coupé (od 06/23) |
| Začátek výroby | C 254 |
| Začátek výroby modelu | GLC Coupé 400 e |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1615mm |
| Šířka | 2075mm |
| Délka | 4764mm |
| Rozvor | 2888 mm |
| Objem kufru | 390 / - l |
| Hmotnost | 2330 / 2830 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 22l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 22 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 128 km |
| Dojezd WLTP | 128 km |
| Dojezd město | 133 km |
| Kapacita baterie hrubá | 31 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 80%: 20 min. (DC nabíjecí stanice 60,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 191 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |