Švédská automobilka Polestar nabízí celkem 4 modely: 5, 2, 3 nebo 4. 5 patří s délkou 5,087 metru k těm větším, šířka je pak 2,015 m, výška 1,425 m. Hodnoty průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
5 se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Performance Launch Edition.5 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Performance Launch Edition platili přibližně 31 834 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 736 080 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Polestar 5 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka Polestar získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,2 z 10 a obsadila 29. místo z 39 značek.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 550 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | 5 (od 09/25) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | 5 Dual Motor |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1425mm |
| Šířka | 2063mm |
| Délka | 5087mm |
| Rozvor | 3054 mm |
| Objem kufru | 365 / 1128 l |
| Hmotnost | 2462 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 149 |
| Kombinovaná | 17 - -l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 15 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 670 km |
| Dojezd WLTP | 670 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 112 kWh |
| Kapacita baterie netto | 106 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 084 000 Kč - 3 084 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |