Polestar 5 ve verzi Performance Launch Edition je luxusní automobil s elektrickým pohonem o výkonu 550 kW (748 koní) a točivým momentem 812 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 223,4 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 106 kWh (netto) umožňuje dojezd až 670 km dle WLTP při kombinované spotřebě 17 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 5 087 mm, šířkou 2 015 mm a výškou 1 425 mm (rozvor 3 054 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 365 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1128 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 462 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 800 kg. Světlá výška 149 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Polestar 5 Performance Launch Edition startuje na 3 084 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Performance Launch Edition |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 550 kW |
| Maximální rychlost | 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | 5 (od 09/25) |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | 5 Dual Motor |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1425mm |
| Šířka | 2063mm |
| Délka | 5087mm |
| Rozvor | 3054 mm |
| Objem kufru | 365 / 1128 l |
| Hmotnost | 2462 / - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 149 |
| Kombinovaná | 17l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 15 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 670 km |
| Dojezd WLTP | 670 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 112 kWh |
| Kapacita baterie netto | 106 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-nikl-mangan-kobalt (NMC) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 660 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 22 min. (DC nabíjecí stanice 350,0 kW) |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 084 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |