Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2021
Švédská automobilka Polestar nabízí celkem 4 modely: 2, 3, 4 nebo 5. 2 patří s délkou 4,606 metru k těm menším, šířka je pak 1,859 m, výška 1,479 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
2 se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Long Range Single Motor. Vůz Polestar 2 lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací Long Range Dual Motor a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 80 tisíc Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Long Range Dual Motor Performance Paket ve výbavě Long Range Single Motor platili přibližně 13 150 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 304 000 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Polestar 2 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 16 kusů modelu Polestar 2. Podobný počet registrací měly Land Rover Range Rover (16 kusů), Alfa Romeo Stelvio (16 kusů) nebo Nissan Juke (16 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 44 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Polestar 2 hodnocení 6,5 z 10. Značka Polestar celkově obsadila 29. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,2.
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 22× v letech 2020–2024 napříč 12 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 137 Wh/km (dosah 578 km) (LR SM, 2024), při 120 km/h 218 Wh/km (dosah 363 km) (LR SM refresh), 1000km challenge 9 h 40 min (průměr 103,4 km/h) (LR SM, 2023), špičkový výkon DC nabíjení 207 kW (refresh 82 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 200 kW - 310 kW |
| Maximální rychlost | 205 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 6 s |
| Série | 2 (V) (od 06/20) |
| Začátek výroby | V |
| Začátek výroby modelu | 2 Standard Range Single Motor (70 kWh) |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1479mm |
| Šířka | 1985mm |
| Délka | 4606mm |
| Rozvor | 2735 mm |
| Objem kufru | 405 / - l |
| Hmotnost | 2015 - 2188/2390 - 2600 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 151 |
| Kombinovaná | 14 - 15l/100km |
| Město | 11 - 12 l/100km |
| Mimo město | 11 - 12 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 554 - 659 km |
| Dojezd WLTP | 554 - 659 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 70 - 82 kWh |
| Kapacita baterie netto | 78 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 100 000 Kč - 1 274 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Testováno v roce 2021