Kia vyvinula nový airbag. Je umístěn mezi přední sedadla

,

Hned po emisích se v současné době řeší hlavně bezpečnost. Auta mají desítky asistentů, které mají zabránit vzniku dopravní nehody, ale když už k ní dojde, jsou to mimo jiné airbagy, které nás mají chránit. A těch není nikdy dost. Kia před pár dny představila jeden zbrusu nový, umístěný v centrální části auta, tedy mezi řidičem a spolujezdcem.

Airbag se nafukuje do prostoru mezi řidičem a předním spolujezdcem, aby se zamezilo poranění hlavy osob na předních sedadlech. Pokud je sedadlo předního spolujezdce neobsazené, airbag ochrání řidiče před bočním nárazem z pravé strany. Zabudován je právě do sedadla řidiče a nafukuje se okamžitě po detekci nárazu.

První studie, které si nechala Kia zpracovat, naznačují, že by nový airbag mohl až o 80 % snížit riziko poranění hlavy v důsledku vzájemného střetu osob na předních sedadlech. Podle statistiky Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA) dochází k sekundárním škodám při střetech tohoto druhu nebo nárazech do prvků interiéru přibližně v 45 % případů. Airbag by je tedy mohl hodně eliminovat.

Nový airbag je asi o 500 gramů lehčí než podobné systémy od jiných značek a díky tomu, že je menší, ovšem přesto stále velmi účinný, mohli mít konstruktéři značky volnější ruce při určování podoby sedadel novým modelů Kia. S touto novinkou se v reálném světě potkáme až během roku 2020. Tehdy bude nový airbag zařazen do vozidel pro testy Euro NCAP a tedy i do výroby.  

0
Porovnávač
TOPlist