Novinky Audi pro rok 2018

,

Koncernová automobilka Audi si na rok 2018 připravila řadu novinek a i když u některých si detaily ještě nejsme jistí, stojí za to si je představit.

Audi A1 

S určitostí přijde úplně nová generace A1 s delším rozvorem a novými  motory, která nahradí tu současnou z roku 2014. Motorizace budou pravděpodobně inspirované koncernovými TSI (1.0, 1.5 EVO) a dostane potřebné moderní technologie a inovovaný interiér podobný současným vozům Audi.

Audi A1 2018

Audi A6

Modernizovaná bude také A6, která nabídne nejnovější technologie Ingolstadské automobilky, a to včetně plug-in hybridní technologie. Vzhledově se sice podle maskovaných fotografií příliš neliší, podle všeho je však karoserie kompletně přepracována a můžeme se tak těšit na úplně nový vůz. Nabídne konečně také virtuální kokpit a řadu inovovaných asistenčních systémů. Kombi varianta pak přijde o něco později.

Audi A6 2018

Audi A7

Nová A7 byla představena před pár dny, k prvním zákazníkům však dorazí až v únoru. Zájemcům nabídne velké množství technologií z inovované vlajkové lodi A8. Hybridní verze bude k dostání již od začátku, na ostrou RS7 si však budeme muset ještě počkat.

Audi A7 2018

Audi A9

Pravděpodobně bychom se měli dočkat také Audi A9 v podobě dvoudvéřového kupé, kde automobilce doteď chyběla konkurence pro Mercedes SL a nové BMW řady 8. 

Audi A9 2018

Audi SQ2

Novinky se objeví také na poli SUV - dočkáme se ostré Audi SQ2 s třistakoňovým 2.0 TFSI a pohonem všech kol.

Audi SQ21 2018

Audi RS Q5

Silnější verzi nabídne i letos nová Q5, a to rovnou s označením RS. RS Q5 nabídne téměř 450 koní v podobě 2.9 twinturbo V6 motoru sdíleným s Audi RS5, která s ním dosáhne na stovku za 3.9 sekundy.  Těžší a vyšší SUV bude mít čas o něco horší, i tak to ale bude jedno z nejrychlejších SUV na trhu.

Audi Q3

Modernizací by měla projít také Q3, současná generace z roku 2015  je z SUV této značky nejstarší a toho střední SUV je velmi oblíbené, proto si zaslouží nejnovější technologie.  Očekávat lze inovaci ve znamení posledních trendů v oblasti SUV - tedy nižší hmotnost, nové úsporné motory a unifikaci vzhledu s ostatními modely značky. Očekává se také prostornější interiér, vůz by měl být také o něco delší i širší.

Audi Q8

Do nabídky se také zařadí úplně nový model - Audi Q8, které by mělo konkurentem Range Roveru a Mercedesu GLS. Jeho posláním je nabídnout luxus vrcholného modelu A8 také zájemcům o SUV.

Audi Q8 2018
0
Porovnávač
TOPlist