Německá automobilka Audi nabízí v součtu 34 modelů, namátkově třeba Q3, Q3 Sportback, Q5, Q5 Sportback nebo Q6 e-tron. Q8 patří s délkou 4,992 metru k těm větším, šířka je pak 1,995 m, výška 1,697 m. Míry průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Q8 se vyrábí v pěti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. K zakoupení jsou ve výkonech 335, 389 nebo 483 koní. Nejsilnější z nich (3.0 TFSI e quattro tiptronic) dosahuje maximální rychlosti 240 km/h a na stovku se dostane za 5 sekund.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou 3.0 TDI quattro tiptronic. Q8 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace Audi Q8 je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 3.0 TFSI quattro tiptronic ve výbavě Q8 SUV platili přibližně 23 544 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 544 380 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Audi Q8 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Audi Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Podívejte se na vzorové nabídky operativního leasingu nebo si nechte spočítat kalkulaci na míru.
Audi Q8 se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací 3.0 TFSI quattro tiptronic – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 70 kusů modelu Audi Q8, z toho 59 nových a 11 ojetých. Podobný počet registrací měly Toyota Proace VAN (70 kusů), Honda HR-V (69 kusů) nebo KIA XCeed (69 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 743 kusů.
Značka Audi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Audi dlouhodobou průměrnou poruchovost 19,2 % (2. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Audi Q8 s modely Audi Q7, BMW X6, BMW X7, BMW X5 nebo Mercedes-Benz GLE.
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 5× v letech 2023 napříč 3 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 227 Wh/km (dosah 436 km) (e-tron 55 Sportback), při 120 km/h 293 Wh/km (dosah 338 km) (e-tron 55 Sportback), 1000km challenge 10 h 20 min (průměr 96,8 km/h) (e-tron 55 Sportback, 2023), špičkový výkon DC nabíjení 168 kW (e-tron 55). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 170 kW - 360 kW |
| Maximální rychlost | 226 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - 7 s |
| Série | Q8 (4M) (od 09/23) |
| Začátek výroby | 4M |
| Začátek výroby modelu | Q8 3.0 TFSI |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1697mm |
| Šířka | 2190mm |
| Délka | 4992mm |
| Rozvor | 2998 mm |
| Objem kufru | 605 / - l |
| Hmotnost | 2175 - 2490/2830 - 3110 Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | 245 |
| Přední nájezdový úhel | 16 |
| Zadní nájezdový úhel | 22 |
| Kombinovaná | 3 - 10l/100km |
| Město | 10 - 14 l/100km |
| Mimo město | 8 - 10 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 80 km |
| Dojezd WLTP | 80 km |
| Dojezd město | 86 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 22 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 162 900 Kč - 2 781 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2800 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Prověřený ve všech ohledech: Audi Q8 přesvědčuje jako plug-in-hybridAutoBild
- Vysoká systémová výkon 394 PS s hladkým propojením V6 a elektromotoru, vynikající trakce díky quattro pohonu, prostorná a kvalitně zpracovaná kabina s luxusními sedadly
- Hybridní pohon výrazně zmenšuje zavazadlový prostor (439-1589 l vs 604-1751 l), vysoká spotřeba 11,9 l při vybité baterii, vysoká cena od 94 700 € s drahými doplňky