Audi Q8 v motorizaci 3.0 TFSI e quattro tiptronic je vůz vyšší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 360 kW (490 koní) a točivým momentem 700 Nm. Motor o objemu 3 l a 6 válců (24 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 120 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 200 ot./min a točivý moment 700 Nm přichází už od 1 370 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5 sekund a maximální rychlost je 240 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 144,6 kW na tunu (průměr kategorie: 126,1 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 3 l/100 km. Nádrž pojme 75 litrů, což vystačí přibližně na 2500 km.
S délkou 4 992 mm, šířkou 1 995 mm a výškou 1 697 mm (rozvor 2 998 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 439 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 490 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 110 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 800 kg. Světlá výška 245 mm a průměr otáčení 13 m doplňují profil vozu.
Cena Audi Q8 3.0 TFSI e quattro tiptronic startuje na 2 781 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 28. 2. 2026. Stejný 3l benzínový motor o 360 kW najdete také v modelech Audi Q7.
| Název | 3.0 TFSI e quattro tiptronic |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 6 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Vidlicový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5200 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1370 RPM |
| Objem motoru | 3 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 360 kW |
| Maximální rychlost | 240 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 s |
| Série | Q8 (4M) (od 09/23) |
| Začátek výroby | 4M |
| Začátek výroby modelu | Q8 3.0 TFSI e |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1697mm |
| Šířka | 2190mm |
| Délka | 4992mm |
| Rozvor | 2998 mm |
| Objem kufru | 439 / - l |
| Hmotnost | 2490 / 3110 Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | 245 |
| Přední nájezdový úhel | 21 |
| Zadní nájezdový úhel | 23 |
| Kombinovaná | 3l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 3 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 80 km |
| Dojezd WLTP | 80 km |
| Dojezd město | 86 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 22 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 390 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 150 min. (AC 2-fázové wallbox/nabíjecí stanice 7,4 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 781 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2800 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |