Nový T-Cross je tu! Kompaktní SUV od VW dostalo výrazně rozšířenou sériovou výbavu a velkou technickou modernizaci.

,

TZ VW ČR: Volkswagen spouští předprodej vizuálně a technicky zdokonaleného modelu T-Cross. Výrazný vnější design tohoto SUV je nyní ještě atraktivnější. Nově navrženy byly sériově dodávané LED světlomety a zadní LED svělta. Interiér kromě toho obdržel novou přístrojovou desku se zušlechtěnými povrchy a novou generaci informačních a zábavních systémů. Volkswagen současně rozšířil sériovou výbavu modelu T-Cross, jehož bylo za pouhé tři roky prodáno cca 1,2 milionu vozů. Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen se znovu vyznačuje mimořádně výhodným poměrem cena/výkon. T-Cross přijíždí na start s cenou 519 900 Kč.

Nový T-Cross bude nabízen se třemi hospodárnými přeplňovanými motory TSI, které dosahují nejvyššího výkonu 70 kW (95 k), 85 kW (115 k) nebo 110 kW (150 k). Zákazníci mají na výběr také čtyři stupně výbavy: „T- Cross“, „Life“ a dvě vrcholné verze „Style“ (designový) a „R-Line“ (sportovní vzhled). Nově byly do nabídky zařazeny tři barvy karoserie: žlutá „Grape Yellow“, metalická modrá „Clear Blue“ a metalická červená „Kings Red“.

Všestranný a prostorný zázrak pro rodinu a volný čas. Interiér modelu T-Cross ohromí snadným ovládáním, vyváženou nabídkou prostoru pro až pět osob, zadními sedadly podélně posuvnými v rozsahu 140 mm a maximálně variabilním zavazadlovým prostorem. Jsou-li všechna sedadla obsazena, nabízí T-Cross objem zavazadlového prostoru 385 až 455 litrů, měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po sklopení zadních sedadel (dělených v poměru 60:40) vznikne rovná ložná plocha, nad níž se rozkládá zavazadlový prostor o objemu až 1281 litrů (do výšky opěradel předních sedadel). Kromě toho se od výbavové linie „Life“ sériově dodává sklopné opěradlo sedadla spolujezdce vpředu. Jeho sklopením se délka úložného prostoru prodlouží na 2398 mm, a umožní tak přepravovat uvnitř vozu i velmi dlouhé předměty od surfového prkna až po středně velký žebřík.

Navýšená nosnost tažného zařízení nabízí větší rezervu pro přepravu elektrokol. Volkswagen u modelu T-Cross výrazně zvýšil nejvyšší přípustné svislé zatížení tažného zařízení, a to z 55 kg na 75 kg. Nárůst o 20 kg zvyšuje maximální hmotnost, která může působit shora na odnímatelné tažné zařízení (výbava na přání). Nový T-Cross nabízí větší rezervy pro jízdu s těžkým přívěsem. Zároveň také vzrostla nejvyšší přípustná hmotnost jízdních kol, která si může posádka vzít na cestu s sebou na nosiči připevněném k tažnému zařízení – to je důležité především pro přepravu elektrokol.

„Travel Assist“ nabízí zásadní zvýšení komfortu. T-Cross může být jako celosvětově jeden z mála modelů ve své třídě vybaven na přání asistenčním systémem „Travel Assist“, který nabízí asistované řízení vozu v podélném i příčném směru. V závislosti na vpředu jedoucích vozidlech a povolené rychlosti dokáže T-Cross regulovat svou rychlost jízdy automatickým zrychlováním a brzděním. „Travel Assist“ přitom dokáže v rámci svých systémových limitů zohledňovat také omezení rychlosti jízdy, zatáčky a kruhové objezdy. „Lane Assist“ současně udržuje tento model značky Volkswagen ve svém jízdním pruhu. Je-li nový T-Cross vybaven převodovkou DSG, dokáže automaticky absolvovat popojíždění v dopravní koloně.

Varianty výbavy modelu T-Cross, cena od 519 000 :
Již výrazně vylepšená základní verze „T-Cross“ je vybavena novými prvky, mezi něž patří mimo jiné LED světlomety (místo halogenových), zadní LED světla, asistent pro rozpoznávání dopravních značek, digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit“ s úhlopříčkou 20,3 centimetru (8,0 palce), nyní z přístrojové desky vyčnívající displej informačního a zábavního systému (rovněž s úhlopříčkou 20,3 centimetru), rozhraní USB-C a parkovací asistent „Park Assist“ (senzory vpředu a vzadu). Základní verze modelové řady T-Cross je vybavena motorem TSI o výkonu 70 kW.

Top verze „Style“ má nyní ve své sériové výbavě poprvé pro model T-Cross nabízené „světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix“.

0
Porovnávač
TOPlist