Odemykání auta telefonem? Apple představil digitální klíč pro iPhone

,

Dávno pryč jsou časy, kdy telefon sloužil pouze k volání a psaní SMS, dnes jím lze už i odemykat a zamykat automobil. Možné to je zásluhou zbrusu nové funkce nazvané Digitální klíč, jež byla představena 22. června letošního roku na konferenci Apple Worldwide Developer Conference. Na ní konkrétně zaznělo, že bude umožněno využívat iPhone XR, XS a novější modely, případně Apple Watch 5. generace a novější k bezpečnému a snadnému odemykání a uzamykání vozů německé značky BMW.  

Tato světoznámá mnichovská automobilka se tak stane vůbec prvním výrobcem aut, jenž něco takového svým zákazníkům nabídne. Není tomu navíc poprvé, co se BMW stane inovátorem v oblasti nových technologií - v historii bylo například prvním, kdo do svých vozů integroval přehrávač iPod či bezdrátově zpřístupnil funkci CarPlay. O bezpečné uložení BMW Digitálního klíče se pak bude vždy starat Apple Wallet. 

Zdroj: DongleBookPro

Jaké modely BMW půjde pomocí iPhonu odemykat? 

Tato novinka bude samozřejmě dostupná pouze pro nejnovější modely vozů s logem BMW. Přesněji řečeno pouze pro ty, které opustí výrobní linku po 1. červenci 2020. Bude se tedy jednat o nejnovější generace BMW řad 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, M5, M8, X5 M, X6 M a Z4. Co se týče dostupnosti, tak tato inovativní funkce bude dostupná ve 45 zemích, včetně České republiky. 

Čeští motoristé se dále mohou těšit i na další možnosti, jež bude Digitální klíč BMW nabízet. Kupříkladu jej půjde použít i k nastartování auta. K tomu postačí pouze umístit podporovaný iPhone do přihrádky vyhrazené chytrým telefonům a zmáčknout startovací tlačítko. Bezdrátová technologie NFC, na jejíž bázi celá tato novinka funguje, se pak už postará o zbytek. 

V neposlední řadě je obrovskou výhodou digitálního klíče i skutečnost, že odpadne potřeba vlastnit a neustále u sebe nosit ten fyzický. To do značné míry usnadní půjčování vozu mezi přáteli, nebo v rámci rodiny. Díky Digitálnímu klíči BMW můžete svůj vůz propůjčit až 5 známým, přičemž dokonce máte možnost jim v aplikaci, pomocí nějž jej spravujete, i omezit maximální rychlost či výkon automobilu. To je ideální v situaci, pokud své BMW půjčujete méně zkušenému řidiči. 

0
Porovnávač
TOPlist