Opel konečně ukazuje novou Insignii. Prim hrají technologie

,

Níže se v galerii můžete podívat na fotky zbrusu nové Insignie, která si ovšem premiéru odbude až během ledna příštího roku. Stane se tak na autosalonu v Bruselu, který proběhne 10. až 19. ledna 2020. Proto si Opel úplné detaily o autě ještě nechává pro sebe, ale něco už přeci jen prozradil.

V prvé řadě je potřeba zmínit velkou spoustu nových technologií. Jak liftback Grand Sport, tak kombi Sports Tourer vůbec poprvé dostanou digitální couvací kameru. V kombinaci s radarovým systémem detekce provozu za vozidlem, který varuje před vozy přijíždějícími ze stran, to znamená zvýšení bezpečnosti, o které jde v automobilovém průmyslu dnes asi nejvíce. K tomu ale německá automobilka nabízí další spoustu bezpečnostních prvků, jako je výstraha před hrozící kolizí s automatickým nouzovým brzděním, detekce chodců a head-up displej. Jak řidič, tak pasažéři v Insignii jsou vždy připojeni díky skvělému multimediálnímu systému s barevným dotykovým displejem. Seznam výbavy zahrnuje i bezdrátové nabíjení pro kompatibilní telefony ve středovém tunelu. To je mimochodem velmi příjemná vychytávka, kterou je ale potřeba používat s rozmyslem. Zbytečné dobíjení telefonu jej totiž může snadno zničit. Pamatujte na to.

Nová generace světlometů

Když nová Insignia, tak také nové světlomety. Vlajková loď Opelu dostala full LED osvětlení a to ve všech výbavách. V těch nižších půjde o standardní LED světlomety, v té nejvyšší pak o nové IntelliLux LED Pixel se 168 LED elementy, namísto 32 u předchozí verze. Funguje to tak, že hlavní paprsek je nastavován během milisekund dvěma řídicími jednotkami – jednou propojenou s čelní kamerou a druhou ve světlometu. Velký počet neustále reagujících LED elementů zaručuje plynulou adaptaci světelného paprsku. Osvětlená oblast je větší než dříve, zároveň jsou ale další vozy na silnici z paprsku „vystřiženy“ mnohem precizněji a nehrozí jejich oslnění.

Dosah a směr světla se mění v závislosti na situaci kolem vozidla. Funkce zahrnují vše od zatáčení a špatného počasí, po město, okresní silnice a dálnici, a navíc i optimalizovaná světla pro parkování. Opel s novými světlomety IntelliLux LED vylepšil zejména svícení na dálnici. Při zatáčení doleva dosáhne světelný paprsek dále nalevo, díky čemuž může řidič snadněji sledovat silniční značení. Při zatáčení v dálničním režimu zasahuje světelný paprsek více doprava, aby se zabránilo oslnění protijedoucích aut.  Celkem 84 LED elementů v každém světlometu je uspořádáno ve třech řadách v každém z obou ultra tenkých světlometů spolu s moduly zatáčecích a potkávacích světel a charakteristickým LED denním svícením pod nimi.

Nový design

Opel s novou Insignií vsadil na co nejjednodušší a nejčistší design. Zbytečné kudrlinky mu nejsou vlastní a vůbec to není špatně. Insignia tedy disponuje novou chromovanou maskou chladiče, která je širší a s výraznějšími lamelami. Logo výrobce je uprostřed chromované lišty a působí větším dojmem. Samotná chromovaná lišta zasahuje po obou stranách až do LED denního svícení, které je nově umístěno pod hlavními světlomety, místo nad nimi jako tomu bylo dříve. Insignia působí nižší a širší také díky přívodům vzduchu s integrovanými mlhovkami. To ale jen z fotografií. Na živé dojmy si ještě musíme počkat.

Na ceny, podrobné výbavy a technickou specifikaci nových motorů si budeme muset také počkat.

Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist