Vybíráme zimní pneumatiky 2018 - novinky i ověřené dezény

,

Přiznejme si to - výběr zimních pneumatik je pro většinu řidičů spíše nutnost než něco, v čem by se běžný motorista vyžíval. Dezénů je na trhu v běžnějších rozměrech velké množství a na pohled se nijak moc neliší. Ušetřit na levnější pneumatice je sice snadné, nicméně kam až mohou zajít důsledky šetření, nikdo nemůže předem vědět. Pojďme se tedy podívat na několik prémiových i neprémiových výrobců a jejich modely. které si na letošní zimu připravili.

Continental - výkon bez kompromisů

Continental v zimních pneumatikách exceluje, o čemž svědčí i jeho testy. Navíc většina jeho pneumatik se vyrábí v ČR a na Slovensku, což je další argument, proč si je pořídit. Pro auta nižší a střední třídy je tu Continental ContiWinterContact TS860, která z 15 testů nevyhrála pouze dva (!). A i když není ve všech disciplínách vždy nejlepší, rozhodně je nejvšestranější. Pokud tedy máte rozměr od R13 do R17 a chcete prémiovou kvalitu bez kompromisů, není moc o čem přemýšlet. Pro větší rozměry je tu pak Continental ContiWinterContact TS 850P, SUV pak mohou obout Continental WinterContact TS 850P SUV, obě v testech také samozřejmě excelují.

Nokian - severský výkon za přijatelnou cenu

Nokian je dlouhodobě v ČR velmi oblíbený, nejspíše za to může jeho pověst prémiové značky za ceny lehce pod prémiovými. Nokian má na zimu trojici hlavních dezénů, a to Nokian WR D4 soustředící se zejména na výkony na sněhu, sportovnější WR A4 s silničním zaměřením (které se v testech však příliš nedařilo) a do třetice pak Nokian WR SUV 4, zaměřenou, jak název napovídá, především na SUV. WR SUV 4 staví na velmi úspěšné předchozí generaci, které se v testech velmi dařilo a byla tak prakticky jedinou možností, jak na zimních pneumatikách něco ušetřit a přitom mít dezén, který se vyrovná a v lecčem předčí prémiové značky.

Kleber a Semperit - chytrá volba

Francouzskému Kleberu se podařilo vyrobit pneumatiku, která je levná a zároveň velmi výkonná - Kleber Krisalp HP3. V letošních testech se ji velmi dařilo,v rozměru 195/65 R15 se umístila dokonce na třetím místě z 50 testovaných. V nejčastějším rozměru 205/55 R16 momentálně stojí cca. 1600Kč, což je cca. O 400Kč méně než prémiové značky a její poměr cena/výkon je opravdu úctyhodný.Ve větších rozměrech od 17 palců a výše pak již trochu ztrácí, i tam se ale stále jedná o kvalitní pneumatiku - pro větší rozměry se ale více hodí třeba Semperit Speed-Grip 3.

Barum - česká tradice

V přehledu by neměl chybět ani oblíbený český výrobce - jeho pneumatiky tuzemští řidiči často vyhledávají a ani testy nejsou proti - jedná se dle mého o nejnižší možnou cenu, za kterou jsou pneumatiky ještě pro defenzivní řidiče použitelné a určitě je lepší koupit český Barum, než-li bezejmenou asijskou pneumatiku. Navíc letos Barum představil nový model, Polaris 5, který navázal na úspěšnou třetí řadu.

Zpracováno na zákldě dat ze serveru Pneuteka.cz

0
Porovnávač
TOPlist