Subaru

Aktuální modely

Subaru Impreza
Cena od650 000 Kč
Palivabenzín mild-hybrid
Subaru XV
Cena od695 000 Kč
Palivabenzín
Subaru Forester
Cena od965 000 Kč
Palivabenzín
Subaru Outback
Cena od1 110 000 Kč
Palivabenzín
Subaru Solterra
Cena od1 580 000 Kč
Palivaelektřina

Subaru

Subaru je značka automobilů vyráběných japonskou společností Fuji Heavy Industries. Jedná se o 22. největší automobilku, která si díky četným úspěchům v rallye kolem sebe vytvořila jádro oddaných příznivců.

O společnosti

Vozy Subaru jsou vyráběny japonskou společnosti Fuji Heavy Industries, jejíž 16% podíl vlastní Toyota. Fuji Heavy Industries vlastní veliký závod v japonském Ota, jediná zahraniční továrna vyrábějící vozy Subaru se nachází v americkém městě Lafayette. Celkově čítá roční produkce Subaru zhruba 1 milion vozů.

Historie společnosti Subaru

První vozy značky Subaru uvedla společnost Fuji Heavy Industries v roce 1953 po fúzi čtyř japonských strojírenských firem. V roce 1968 se produkce Subaru prudce rozšířila díky investici ze strany Nissanu, který tak vlastnil významnou část Fuji Heavy Industries. Po sloučení Nissanu s Renaultem v roce 1999 byl jeho podíl na Subaru prodán americkému General Motors, o šest let později nicméně podíl na Subaru odkoupila Toyota. Právě díky podílu v Subaru dnes Toyota a Fuji Heavy Industries spolupracují na vývoji i produkci nových vozů.

Současná image

Subaru se specializuje především na výrobu vozů střední třídy a menších SUV. Kromě městského využití jsou automobily Subaru pověstné i skvělými offroadovými předpoklady, což dokazuje i řada úspěchů v rallye.

Na rozdíl od většiny japonských konkurentů končí 75% vozů Subaru na japonském trhu. Zbytek produkce se rovnoměrně rozprostře mezi americký a evropský trh, který nicméně není pro Subaru natolik významný.

0
Porovnávač
TOPlist