BMW i5 Touring ve verzi Touring eDrive40 je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 250 kW (340 koní) a točivým momentem 430 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 193 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 110,9 kW na tunu (průměr kategorie: 108,2 kW/t).
Baterie o kapacitě 81 kWh (netto) umožňuje dojezd až 602 km dle WLTP při kombinované spotřebě 15 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 5 060 mm, šířkou 1 900 mm a výškou 1 515 mm (rozvor 2 995 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 570 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 255 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 790 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 500 kg. Světlá výška 147 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena BMW i5 Touring Touring eDrive40 startuje na 1 799 200 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026.
| Název | Touring eDrive40 |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 250 kW |
| Maximální rychlost | 193 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | i5 (G61) Touring (od 05/24) |
| Začátek výroby | G61 |
| Začátek výroby modelu | i5 Touring eDrive40 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1515mm |
| Šířka | 2156mm |
| Délka | 5060mm |
| Rozvor | 2995 mm |
| Objem kufru | 570 / - l |
| Hmotnost | 2255 / 2790 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 147 |
| Kombinovaná | 15l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 602 km |
| Dojezd WLTP | 602 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 83 kWh |
| Kapacita baterie netto | 81 kWh |
| Hmotnost baterie | 550 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 510 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 255 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 205,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 799 200 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |